Okna, dveře

Vnitřní dřevotřískové parapety

Vnitřní parapety jsou nedílnou součástí oken, podílejí se na dotváření finálního vzhledu interiéru. Na trhu se setkáte s vnitřními parapety z různých materiálů, my se dnes podíváme na dřevotřískové parapetní desky.

Co je postforming?

Dřevotřískové parapety jsou vyráběny metodou postforming. Tímto pojmem označujeme metodu dodatečného olepování a tvarování určité plochy, v našem případě parapetní desky.

Při tomto způsobu se na dřevotřískovou desku lepí horní krycí vrstva, dolní část je chráněna proti navlhnutí impregnací.

Výhody postformingových dřevotřískových parapetů

Dřevotřískové parapety jsou určeny pro využití v interiéru. Jejich postformingová úprava s sebou nese řadu výhod, které si nyní přiblížíme:

  • mechanická odolnost, kterou mu propůjčuje horní laminátová vrstva
  • nízká tepelná roztažnost
  • vysoká pevnost
  • barevná stálost
  • dlouhá životnost
  • široká škála dekorů a barevných variant

Nevýhody parapetů z dřevotřísky

  • při vzdušné vlhkosti nad 60 % dochází k jeho deformaci
  • poměrně vysoká hmotnost, což komplikuje manipulaci s parapetem

Dřevotřískový parapet a topení

Vnitřní parapety nemají přesahovat přes topení. Pokud však plánujete širší parapet, který bude zakrývat topné těleso, představuje řešení právě dřevotřískový parapet, do něhož je možné vyřezat otvor pro mřížku.

Vnitřní parapety patří květinám

Vnitřní parapety dotváří vzhled interiéru. Mnoho domácností využívá vnitřní parapetní desky jako odkladovou plochu pro květiny nebo jiné dekorační prvky.

Údržba dřevotřískových parapetů

Dřevotřískové parapety se udržují pomocí vlhkého hadříku, kterým parapet otřeme. Poté parapet utřeme do sucha.

Kde objednat parapety?

Parapety si můžete objednat z jakéholi místa s připojením k internetu. Použijte konfigurátor parapetů, který vás provede celým objednacím procesem. Odešlete svou objednávku a vyčkejte na její vyřízení. 

Montáž parapetů

Parapety již máte doma, ale netroufáte si na jejich montáž svépomocí? Vyhledejte ve svém okolí šikovného montážníka, který se osazení oken parapety zhostí za vás a využijte jeho služeb.