hliníková okna
Bydlení­ je hra Okna, dveře

Hliník – materiál budoucnosti

Hliník se opět hřeje na výsluní a používá se ve stavebnictví. Majitelé nových domů i projektoví designéři sází na jeho osvědčené vlastnosti. Hliník je totiž lehký, tvárný a vyniká vysokou odolností. Hojně se používá při výrobě velkoformátových oken či atypických prvků na obchodních centrech a hotelích. Hliník je navíc cenově dražší, což svědčí o jeho dlouhodobé životnosti a jednoduchém způsobu údržby.

Uplatnění hliníku při stavbě i rekonstrukci

Hliník lze použít i u vás doma. Pokud zvažujete nová okna, výměnu dveří, stavbu pergoly či stání pro vozidlo – všude najdete pro hliník významné uplatnění. Hliníková okna jsou navíc velmi apartní, můžete si vybrat rozměr podle svých představ a navíc vás nečeká žádná náročná údržba. Jestliže chcete svou nemovitost opevnit, vsaďte na bytelné hliníkové dveře. Už na první pohled jsou nadstandardně řešeny, disponují bezpečnostním systémem i žádoucí úpravou proti vnějším vlivům. Hliníkové vchodové dveře do domu i bytu pořídíte v mnoha modelových zpracováních s ozdobnými okénky či okrasnými prvky. Oproti dřevu, které je nutné udržovat a pravidelně natírat, či plastu je hliník opravdu lehký a tvárný. Klíčová je samozřejmě jeho stabilita. Pokud před vámi stojí úprava komerčních prostor, vsaďte na nadčasové hliníkové fasády. Tyto systémy pro opláštění budov splňují požadavky architektů, investorů i koncových uživatelů.

Bezpečné průmyslové prostory

Průmyslové budovy musí splňovat řadu náročných směrnic a nařízení, aby byl provoz bezpečný a zajištěný po stránce správy budov i pro zaměstnance ZOTK představuje samočinné odvětrací zařízení pro přirozený odvod kouře a hraje významnou roli právě v oblasti požární ochrany a bezpečnosti. U průmyslových budov toho dosáhnete díky střešních světlíků. Způsobů a metod je samozřejmě celá škála. Střešní světlíky vám pomohou dostat do prostoru přirozené světlo a zajistí požární odvětrávání. Svěřte se do rukou zkušených odborníků a zajistěte své prostory po všech stránkách.