Okna, dveře Zahrada

Chraňte své soukromí a majetek

Každý se chce ve svém domě cítit v bezpečí a mít své vlastní soukromí. V dnešní době se nabízejí široké možnosti ochrany soukromí a majetku. Pojďme se podívat na některé z nich.

Ohraničte svůj soukromý prostor

Klasického pomocníka pro ohraničení soukromého prostoru představuje plot. Nejen, že vymezí vaše soukromé prostranství, ale zároveň představuje překážku pro případné zloděje či volně se pohybující zvěř.

Druhy oplocení

Na trhu jsou dostupné následující druhy oplocení:

  • pletivové
  • dřevěné – mají přírodní vzhled, ale vyžadují péči, např. ošetření proti houbám, hmyzu aj.
  • hliníkové – k dostání ve dvou provedeních – lamelovém nebo okenicovém. Jejich výhodou je skutečnost, že jsou tvarově stálé, nerezaví a nevyžadují žádnou speciální údržbu.
  • kovové a kované – nabízejí skvělé bezpečnostní vlastnosti, podléhají však působení času, tzn. rezaví
  • z tahokovu – jde o ocelový plech, do něhož jsou střižením a tažením vytvořena oka, která ztěžují průhled na pozemek

Nejen plot ochrání váš majetek

Dalším prvkem, kterým můžete  chránit svůj majetek, jsou venkovní rolety. Ty kromě toho zabraňují plnému náporu slunečních paprsků do vašeho domova během letních dnů a v zimě naopak zabrání úniku tepla. Tím si doma udržíte stále ideální teplotu.

Předokenní rolety jsou tvořeny pevně spojenými lamelami, které se pohybují pomocí vodících lišt. Rolety je možné vytáhnout a lamely tak skrýt do boxu, který může být viditelný nebo umístěný pod omítkou.

Jak sladit oplocení/exteriérové rolety

K vybranému oplocení vyberte rovnou i vjezdovou bránu, ev. vstupní branku stejného typu. Vaše stavení tak bude působit uceleným dojmem.

Říkáte si, jaká barevná varianta oplocení/exteriérových rolet je pro váš dům nejlepší? V první řadě taková, která se vám bude líbit. V druhém kroku zkuste přihlédnout např. k barvě fasády domu, parapetů, střechy…

Kde mohu poptat předokenní rolety a oplocení?

Předokenní rolety i oplocení můžete poptat z pohodlí vašeho domova, pomocí online poptávkového formuláře. Exteriérové rolety si navíc můžete vytvořit pomocí online konfigurátoru. Ten vás provede krok za krokem celým procesem objednávky, jehož součástí je vizualizace venkovních rolet.