Bytové dekorace

Drobné starožitnosti dodají interiéru punc luxusu

Starožitnosti nejsou jen kusem harampádí, které zabírá místo na půdě nebo ve sběrném dvoře. Mnohé kousky, jsou-li vhodně umístěny mezi stávající nábytek, dodají interiéru punc luxusu. Přitáhnou zraky hostů a stanou se tématem hovorů.

Starožitné neznamená nutně mohutné

Většina lidí si při slovu „starožitnost“ představí mohutný nevzhledný kýč. Ale věřte, že i předmět z minulosti může mít okázalý vzhled. Stačí jej vhodně zakomponovat mezi stávající vybavení domácnosti.

Co je považováno za starožitnost?

Za starožitnost bývá považován předmět starý minimálně 50 let. Může se jednat o komodu, šatní skříň, vitrínu, psací stůl, knihovnu, ale také drobnější dekorační předměty jako zrcadlo, obraz, porcelánové sošky, svícny nebo třeba stolní lampa.

Aby starožitnosti byly vidět

Nebojte se starožitnosti umístit tak, aby byly na očích. Porcelánová figurka v prosklené vitrínce, starožitný svícen na vnitřním parapetu, stolní hodiny na psacím stole v kanceláři… To je jen několik variant. Popusťte uzdu fantazii a vymyslete si další místa pro umístění historických předmětů.

Nebojte se kombinovat nové se starým

I tyto drobné předměty s historií dodají vašemu moderně zařízenému interiéru punc luxusu. Tato dobově rozličná období vytvoří parádní kontrast. Jak na to?

Nemusíte být milovníky historického malířského umění, ale co zkusit umístit do starožitného rámu obraz moderní doby? A nebo do moderní kanceláře vybavené psacím stolem umístit starožitné stolní hodiny.

Kde zakoupit starožitné předměty

Podobně jako starožitný nábytek, také drobné dekorační předměty doby minulé je možné zakoupit ve starožitnictvích a prodejnách specializovaných na tento sortiment zboží. V dnešní době má již většina z nich internetové stránky, na kterých si můžete prohlédnout starožitné kusy objednat.