Okna, dveře Z garáže

Garážová vrata by měla chránit a také ladit

Postavili jste novou garáž a sháníte do prázdného otvoru vhodná garážová vrata? Anebo máte v garáži křídlová vrata, která již špatně doléhají? Taková váš majetek jen stěží správně ochrání. Jistě je na čase stará vrata vyměnit a podívat se po nových. Jaký typ vrat ale instalovat? Garážová vrata by měla zejména chránit, ladit spolu s okna a dveřmi a pozitivně tak přispět k celkovému vzhledu rodinného domu.

Moderní varianta garážových vrat

Vybírat můžete z mnoho druhů garážových vrat, jež se liší jednak svou funkčností a vlastnostmi, např. možnostmi ručního nebo dálkového ovládání, tepelně-izolačními vlastnostmi či odolností proti vloupání. K dostaní jsou i nejrůznější tvary a barvy, přičemž důležité jsou zvláště technické možnosti jednotlivých vrat. Moderní variantu garážových vrat představují sekční garážová vrata. Oproti jiným typům (s výjimkou rolovacích vrat) jsou lepší zejména v tom, že zajišťují daleko snadnější přístup do garáže. Abyste je mohli otevřít, nepotřebujete totiž volný prostor před vjezdem do garáže. A existuje i řada dalších důvodů, proč se rozhodnout pro sekční garážová vrata.

Jaké jsou důvody pro výběr sekčních garážových vrat?

Sekční garážová vrata mohou být výsuvná pod strop, nebo posuvná do boku. Jak už bylo řečeno, není třeba prostor před garáží a i v samotné garáži zabírají jen minimum místa. Proto vám v garáži vznikne dostatek prostoru pro automobil i k ukládání různých věcí. Tato vrata jsou vyrobena z lamel, které zajíždějí pod strop nebo do boku ve vodících kolejnicích a otevírají a zavírají se postupně po sekcích. Vodící kolejnice se osazují z interiérové strany pomocí hmoždinek a vrutů, nicméně tato instalace nevyžaduje složité zásahy do garáže. Sekční garážová vrata je možné ovládat ručně nebo na elektrický a dálkový pohon, což je pohodlnější varianta.

Dobré technické vlastnosti

Sekční garážová vrata vynikají mnohými technickými vlastnostmi. Těmi jsou zvláště tepelně-izolační vlastnosti, minimální hlučnost, bezproblémový chod, snadná manipulace, nenáročnost na údržbu a dlouhá životnost. Jsou velmi bezpečná, a proto ochrání váš majetek uvnitř garáže. Dalo by se s určitou nadsázkou říci, že plní v podstatě funkci rolovací mříže, kterou je velmi obtížné zdolat. Upřít jim nelze ani estetickou stránku, neboť jsou svým vzhledem velmi moderní.

Další plusy sekčních vrat

Sekční garážová vrata jsou univerzální a jsou vhodná do 99 % otvorů. Je to dobrá varianta i pro dodatečnou montáž za dosluhující vrata. Průjezd garáží je bezproblémový a nic jemu nepřekáží, Pokud zvolíte elektrické ovládání vrat a dojte k výpadku el.proudu, možnost otevření je zajištěna. Nemusíte mít strach, že by se vám do sekcí přivřel prst. Vrata jsou opatřena ochranou proti sevření. Tato vrata je možné zvolit pro jedno stání i dvojgaráž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.