Okna, dveře

Venkovní rolety a žaluzie vám poskytnou dostatek stínu i bezpečí

Přirozené světlo sehrává v interiéru podstatnou roli. Dokáže rozjasnit tmavý kout a dodat mu na pozitivnější atmosféře. Prospívá živým pokojovým rostlinám a také lidem, kteří v domácnosti žijí. Jenže když je ho příliš, může být až nepříjemné. Platí to zejména tehdy, když se potřebujete po noční směně vyspat, nebo sluneční paprsky, které proudí skrze okno, jsou moc ostré. Pak je zapotřebí mít možnost si ho zatemnit. Zde poslouží žaluzie či rolety.

Obliba žaluzií a rolet stoupá

Žaluzie a rolety jsou populární, protože nabízejí mnoho praktických výhod. Tou zásadní je ovládání množství světla v místnosti a nastolení soukromí. Když je zatáhnete, nikdo vám oknem dovnitř už hledět nebude. 

Moderní žaluzie a rolety jsou atraktivním prvkem v domácnosti, protože dobře vypadají. Je možné je pořídit v různých barvách i designu, takže je snadno sladíte s vybavením svého bytu i rodinného domu.

Výhody stínicí techniky

Žaluzie a rolety vám umožňují plně ovládat množství světla, které proniká do vašeho obydlí. Tím, že můžete žaluzie a rolety snadno ovládat, můžete snadno regulovat množství světla, které proniká do vašeho pokoje, a tím zlepšit vaše prostředí. Žaluzie a rolety také poskytují větší soukromí, což je velmi užitečné v oblastech s vysokou koncentrací lidí. 

Neméně důležité hledisko je úspora energií, neboť tato stínicí technika funguje i jako izolace tepla, což se pozitivně promítne do nákladů za vytápění. Jak je patrné, důvodů, proč si pořídit žaluzie či rolety, se najde hned několik.

Venkovní rolety a žaluzie

Vedle vnitřních rolet a žaluzií existují také jejich venkovní varianty, které poskytují bezpečí, chrání soukromí a okna před UV zářením i vnějším mechanickým poškozením. Za zmínkou určitě stojí produkty české firmy Sundex, která se specializuje na exteriérové stínění pro každého. Jejím místem působiště je Praha – venkovní rolety na okna ale umí dodat i vzdálenějším zákazníkům.