Světlovod
Okna, dveře

Využijte světla ve svůj prospěch

Dříve neoblíbeným místům, kam nedopadlo denní světlo a kde lidé řešili různé typy osvětlení lampami, se konečně blýská na lepší časy. Na trhu se objevují praktická řešení pro přivedení maxima denního světla, a to ze střechy i boku stěny skrze fasádu. Řeč je samozřejmě o světlovodech, elegantních kopulích s obrovským významem pro komerční prostory, rodinné domy, obyvatelné půdní prostory i další atypická místa.

Co je to světlovod?

Světlovod dnes patří mezi chytré pomocníky, jak přivést do temných míst a zákoutí přirozené, jinak neupravované světlo, a to během jakékoliv denní doby. Moderní střešní světlovody připomínají apartně navržené kopule z vysoce odolného plastu či kvalitního skla. Podle typu řešení uchycení se pak nabízí též světlovody do stěny, jež sbírají světlo na fasádě domu a pomocí stříbrného potrubí, které je opět maximálně efektivně navrženo, jej dostanou až dovnitř domu. Místo žárovky si tak užijete světlo z křišťálového světlovodu bez potřeby použití elektřiny. Na trhu samozřejmě najdete celou škálu firem, jež se zabývají prodejem a jejich náplní práce je rovněž světlovody montovat na střechy a zdi, najít ale tu nejlepší variantu v poměru ceny, kvality a výkonu může být oříšek. Zajímá vás, jaké mají světlovody ceník? Stačí vyplnit poptávku včetně preferencí, do jakých místností světlovody hledáte. Je totiž rozdíl, zda řešíte světlo do rodinných domů, kanceláří, průmyslových hal či skladových prostor.

 Cena odpovídá kvalitě

U světlovodů počítejte s možnými významnými cenovými rozptyly. Některé modely vám slíbí životnost osm až deset let, poté však mohou začít protékat vodou nebo vykazovat známky výrazného opotřebení. Najdou se ale též osvědčené modelové řady s životností až padesát let, kde sice při pořízení vydáte z peněženky o pár tisíc více, ovšem díky dlouhé životnosti při rozpočítání na roky naopak ušetříte.