Hliníková okna
Bydlení­ je hra Okna, dveře

Minimalistický hliník jako materiál budoucnosti

Rodinné domy, komerční objekty i nákupní centra spojuje totožný záměr – prvotřídní kvalita, na pohled vzhledný design a v neposlední řadě funkčnost. V posledních letech se dal na ústup plast, jenž byl hojně využíván při stavbách rodinných domů i kancelářských objektů. Jeho vlastnosti dávno předčily hliníkové profily. Ty se vyznačují lehkostí širokým spektrem využití u nízkých budov i několika patrových prostor. Hliník si vás získá díky své odolnosti, stálosti a minimální údržbě. Je bezpečný, luxusní a v neposlední řadě barevné stálý a trvanlivý. Nemusíte mít strach z deformací u oken či dveří, jak tomu může být například u náchylných dřevěné varianty.

Hliníková okna s novými možnostmi

Jen si představte nová hliníková okna slibující neuvěřitelné výhledy. Takové jste možná zažili z hotelového pokoje. Prosklený prostor bez omezení si díky hliníku můžete užívat i u sebe doma. Stabilní a pevné rámy jsou připraveny k uchycení skleněných tabulí tak, aby bylo dosaženo skvělého výsledku. Pozadu nezůstává ani možnost vylepšit dveře. Vstupní hliníkové dveře působí elegantním a zároveň robustním dojmem. Přitom jsou velmi snadné na obsluhu, údržbu i následnou manipulaci. Hliníkové systémy jsou navrženy tak, aby s nimi mohli pracovat přední architekti a designéři a dokázali tak uspokojit náročné požadavky investorů či koncových zákazníků. Díky benefitům je dnes hliník využívaný jako praktický a moderní prvek pro fasády či světlovody.

Co jsou to světlovody?

Světlovod je poměrně novým systémem v osvětlení střech. Díky světlovodům získá přirozené denní světlo i prostor bez oken po obvodu stěn. Nejčastěji jsou světlovody instalovány na střeše domu, montáž probíhá do taškových střech pomocí speciálního oplechování, popřípadě se lze domluvit s českými odborníky specializujícími se právě na hliníková řešení a světlovody, aby instalaci provedli odborně pod taktovkou svých specialistů s prokazatelnou praxí.