Screenové rolety
Bydlení­ je hra Okna, dveře Zahrada

Posezení v chládku zajistí screenové rolety

Těšíte se na léto, až si ho budete užívat na své oblíbené terase s rodinou a přáteli? Má vaše letní posezení vždy jeden háček v podobě přímého slunce, které vám tam v určitou dobu nepříjemně svítí? V dnešní době se nabízí celá řada způsobů, jak zastínit terasu nebo celý interiér tak, aby bylo zabráněno propuštění přímých slunečních paprsků dovnitř, což zamezuje i kumulaci nechtěného horka. 

Bývají to především venkovní žaluzie a venkovní rolety, které se používají nejčastěji. V poslední době se ale začínají prosazovat tzv. screenové rolety, které mají řadu výhod.

Dodají stín, přitom ponechají světlo

Screenové rolety vypadají nadčasově a dokonale podtrhnou design moderních domů. Jejich velkou předností je, že přes dokonalé zastínění dokáží propustit dostatek denního světla, po čemž většina z nás v parném létě touží. V domě nebudete mít nepříjemné horko, ale ani šero! A to nejen v domě! Screenové rolety se hojně používají na pergolách a v zahradních altánech.

Léto v pohodě: bez ostrého slunce a hmyzu

Pokud máte na zahradě terasu, pergolu nebo altánek, určitě tam rádi trávíte letní dny. Jenže co když na vaše oblíbené místo praží sluníčko po většinu dne? V tom případě přichází na řadu vybudování nějaké šikovné zastínění pergoly. Dokonale elegantní volbou jsou v tomto případě právě screenové rolety. Stáhnete si je tak, jak potřebujete, sluneční paprsky jimi neprojdou a vy i přesto budete mít na terase spoustu příjemného světla.

A co je ještě dalším bonusem? Screenové rolety na pergolu zajistí dostatečné větrání a pokud si vyberete rolety s funkcí ZIP, budete zárověň ochráněni před hmyzem a nečistotami z okolí. Pergola tak bude skvělým místem, kde si budete moci užívat krásné letní dny.

Pokud chcete vědět více o roletách, informace podá firma Bubík, která se specializuje na garážová vrata.