Bydlení­ je hra Okna, dveře

Selský styl dokonale doladí domácnost na venkově

Stěhujete se na venkov? Zkuste se podívat na prvky selského stylu. Možná nadchne i vás a bude vás provázet po několik desítek let. Je nadčasový, cílí na detaily, řídí se pravidly. Jak na něj? 

Doma je tam, kde je vám krásně

Kdykoliv se ocitnete ve stylové restauraci, kde je vše zařízeno tak, jako by místnost přenesli o století zpátky, je vám příjemně? Dřevěné garnýže nesou záclony a bavlněné závěsy s kostkovaným dekorem. Sedíte na pohodlných lavicích, kde vás hřejí ovčí kůže. Místnost působí útulně, ale zároveň uklizeně. Není zde nic, co by rušilo. Vše do sebe zapadá jako krásná skládačka. Užíváte si pohled na jednotlivé prvky, jako jsou záclony nebo dekorace, které tvoří příjemnou souhru. Je vám krásně. A přesně tak může být i u vás doma. 

Staré časy, nebo nadčasovost

Záleží na vás, jak prostor pojmete. Můžete se pustit do sběru starých vintage kousků a hrdě si je vystavit na poličce. Nebo se zasloužit o vlastní novou tvorbu. Namalujte si na kanvas kousky, které vám udělají radost. Na stěny si pověste vlastní umělecká díla, která budou mít vesnickou tématiku. Zobrazte například strom v jeho čtyřech ročních podobách. Dolaďte prostor kytkami. 

Kostky kam se podíváš

V roubenkách byly odnepaměti kostkované nebo kytičkované závěsy. V červené nebo modré barvě. Vzpomínáte na některý z prostorů, který jste již navštívili? Kostky jako by k selskému stylu neodmyslitelně patřily. I vy se můžete podílet na tom, abyste se doma vždy cítili útulně. Pořiďte si bavlněné závěsy, doplňte je krajkovými krátkými záclonami. Souhra to bude nádherná. 

Vlastní kousek ráje

Nikde není řečeno, kde budete svůj vysněný interiér zařizovat. Svůj vlastní kousek ráje můžete mít klidně v řadovce nebo paneláku. Důležité je se doma cítit příjemně a útulně. Je takový i váš současný domov? 

Selský styl je pohlazení po duši. Líbí se i vám?