Bytové dekorace

OBKLAD NA STĚNU DO OBÝVAČKY – 4 ÚŽASNÉ PŘÍKLADY

O tom, jak působivý a účelný je kamenný obklad na fasádě, jste už určitě četli. Dovedete si však představit, že byste jej umístili i do interiéru? Podívejte se spolu s námi, kde a jakým způsobem lze umístit kamenný obklad do obývacího pokoje, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.

Pohledová stěna z kamene

Jedním z mnoha nápadů, kde použít obkladový kámen je také pohledová stěna v obýváku. Vhodným výběrem dokážete docílit optického prosvětlení nebo zvýraznění hloubky místnosti. Pokud se vám zdá, že kamenný obklad na zeď působí příliš masivně, stačí, když jím zvýrazníte jen její část. Použít jej můžete na okolí nástěnné poličky, skříňky či křesla a originální vzhled celé místnosti máte zaručen.

Velmi populární je například řemínkový kamenný obklad na zeď z černého mramoru ve formě panelů, který se na slunci třpytí. Jako jedinečný designový prvek dodá interiéru patřičný nádech luxusu a nevšednosti.

Kamenný obklad na zeď za televizorem

V poslední době se stalo trendem použití obkladu z kamene na zeď, na které bývá umístěn televizor. Takové řešení je obzvláště populární v moderních obývacích interiérech, kde je tomu přizpůsobeno i celé zařízení a styl místnosti.

Kamenné obklady můžete vést v rovné linii, nebo vytvořit nepravidelné okraje. Neocenitelným prvkem je vhodné osvětlení v podobě bodových světel, které umožní takovému dílu zaskvět se v plné kráse.

Kamenný obklad na krbu

Oheň a kámen – to je kombinace, která spolu ladila již od věků. Pokud máte v obýváku krb, určitě jej doplňte o kamenný obklad. Dodáte tím svému domovu kouzlo pohodlí a útulnosti. Ideálním příkladem takového obkladu je tmavě zelený až černý řemínkový obklad na zeď z gneisu. Jednotlivé pásky se na zeď lepí samostatně, proto si jeho montáž vyžádá více práce. Výsledek však stojí za to, jelikož tento obklad je reliéfní a velmi efektní.

Obklad na zeď s dveřmi

Kamenný obklad stěny nemusí být použit pouze na pohledové stěny. Neobvyklým, ale o to originálnějším řešením v obýváku může být použití obkladového kamene na stěnu se dveřmi. Velmi vhodný k tomuto účelu je velkoformátový obklad, například z křemene.

Přírodní kámen je jednoznačně zajímavý dekorativní prvek, který dokáže oživit jinak fádní a nevýraznou místnost. Výborně se kombinuje s různými styly nábytku a díky široké nabídce tvarů a barev lze nalézt ideální kamenný obklad snad do každého obývacího pokoje.

Vhodný doplněk pro obklad na zeď z kamene představují také pokojové květiny. Podle stylu interiéru tak můžeme pokoj vyzdobit buď moderními sukulentami a orchidejemi nebo tradičnějšími kaméliemi a azalkami. Rovněž ani kombinace vhodně zvoleného kamenného obkladu se dřevem, sklem nebo kovem nepředstavují problém. Pokud tedy uvažujete o oživení svého obývacího pokoje, určitě to zkuste s kamenem. Výsledek jistě nebudete litovat.