starožitnost
Bydlení­ je hra Bytové dekorace Obývací pokoj

Starožitnosti a moderní byt

Věděli jste, že zakomponování starožitných prvků do moderně zařízené domácnosti získává na popularitě? Proč se hned zbavovat starožitností po předcích, když je možné je zakomponovat i do moderního bytu.

Jak „stará“ je starožitnost?

Pod pojmem „starožitnost“ si většina z nás představí hrozně starý a cenný předmět.

Mezi odborníky jsou za starožitnosti považovány výrobky staré cca 50 let. Ovšem ceněné jsou zejména věci, které vznikly v období před 2. světovou válkou.

Co je považováno za starožitnost?

Starožitnost, to není jen masivní nábytek – komody, vitríny, skříně, knihovny, příborníky, ale i drobnější nábytkové doplňky jako jídelní sestavy, křesla či toaletní stolky.

Svou domácnost si můžete doplnit také starožitnými dekoračními prvky,  např. zrcadlem, lustrem, obrazem, hodinami nebo porcelánem.

Nebojte se kombinace s moderním vybavením domácnosti

Starožitnosti jsou v kombinaci s moderními prvky velmi účinným prostředkem k vytvoření útulného a neotřelého domova. Nesnažte se míchat páté přes deváté, ale usilujte o sladění starožitných a moderních prvků. Je jedno, zda jako společný ladící znak zvolíte styl, barvu nebo výrobní materiál… Důležité je, aby byt nepůsobil „roztříštěně“.

starožitný nábytek

Vystavte starožitnosti na obdiv

Vystavte starožitnosti na obdiv. Působivě vypadá starožitná soška na konferenčním stole, historické nástěnné hodiny v moderně vybaveném pokoji… Fantazie nezná mezí. A věřte, že přitáhnou pohledy hostů a stanou se hlavním námětem hovorů.

Kde sehnat starožitnost?

Pokud sháníte starožitný solitér do své domácnosti, navštivte starožitnictví a specializované prodejny zaměřené na tento typ sortimentu ve svém okolí. Můžete také vyhledat firmy ve vašem dosahu. Většina jich má své webové stránky, kde máte možnost si prohlédnout jejich nabídku.

Pokud se vám nelíbí žádný z dostupných exemplářů, můžete využít dovozu ze zahraničí, pokud jej prodejna nabízí.