Bytové dekorace Bytový textil

Letní okna volají po změně

Zářivé sluníčko a jeho hřejivé paprsky nás nabíjí životodárnou energií, která se projevuje nejen naší pozitivní náladou a spokojeným úsměvem na tváři, ale i chutí do práce. Vymýšlíme, co zlepšit ve svém okolí a jak zmodernizovat vlastní byt. Léto probudilo našeho kreativního ducha a my plni nadšení přistupujeme k novým výzvám a snažíme se každý projekt okamžitě realizovat. Proč také ne? Vždyť teplé měsíce jsou ideální pro pořádný úklid a celkovou reorganizaci našeho bydlení. Pouhou změnou stanoviště jednotlivých kousků nábytku jsme schopni vytvořit zcela nový a neobvykle působící prostor.

Změna pomocí vhodných doplňků

Některé místnosti si říkají o razantnější zásah, u jiných stačí i malé vylepšení za pomoci doplňků. Pořízení nové záclony spolu s vhodnými závěsy a k tomu padnoucí přehoz přes pohovku, případně sladěné povlaky na polštářky udělají hotové divy. I při ponechání stávajího nábytku můžeme prostřednictvím textilního dekoru vykouzlit z moderní kuchyně pohádkovou komůrku, v jaké vařívaly naše babičky. Dekorační látky s jemným vzorem, případně pruhované či kostičkované jsou tradičně vnímány jako záclonky ve starých lidových staveních. Naproti tomu syté nebo kovově lesklé závěsy se dobře hodí do moderně laděného bytu.

Provázkové záclony

Zajímavou novinkou na trhu jsou záclony provázkové, které opticky tvoří jeden celek, avšak fakticky jsou z jednotlivých visících provázků. Záclona tak působí velice vzdušně a ozvláštňuje interiér. Vybírat ji můžeme v mnoha barevných provedeních. Do malých bytů, kde chceme opticky rozdělit prostor, je vhodné pořídit provázkové závěsy, které sice oddělí jednotlivé místnosti, avšak nejsou vnímány jako překážka. I v malém bytě se necítíme stísněně. Provázkové závěsy jsou ideální do míst, kde z nějakých důvodů nepoužíváme dveře.

Představivosti se meze nekladou. Kde je chuť, tam se dílo podaří. Už zbývá jen najít tu správnou inspiraci a s plnou vervou se můžeme pustit do práce a vytvořit nový útulný domov.