moderní žaluzie
Bytové dekorace Okna, dveře

Žaluzie jako estetický doplněk bytů

Světlo znamená život. Kdo však nemyslí na způsoby dobrého zastínění, když sluneční paprsky dopadají přímo na počítačový monitor, čímž se viditelnost na práci značně zhoršuje? A nejde o jediný příklad, kdy se člověk potřebuje trochu odtrhnout od vnějšího prostředí.

Trendy v současných doplňcích bytů

Ozdobení oken záclonami a závěsy nevypadá vůbec špatně, ale přeci jen vyžaduje náročnější údržbu v porovnání s jinými druhy zastínění. Žaluzie se dobře postarají o zútulnění obývacích pokojů, ložnic, kanceláří a jiných interiérů. A nehrozí žádné sundat, vyprat, usušit, vyžehlit, pověsit! Moderní žaluzie nefungují jenom jako zábrany proti nakukujícím zvědavcům do domů. Starají se o plynulé regulování přirozeného světla, čímž ochraňují před škodlivými účinky přímého slunečního záření.

K dalším plusům patří odrážení přebytečné tepelné energie a dlouhá životnost. Snadno se udržují. Ovládání se řeší několika způsoby. Dálkové ovládání a pohon elektromotorem zajistí dokonalý komfort. Kuličkový řetízek slouží ke spouštění, vytahování a naklápění lamel. Tyčkou se překlápějí lamely u klasického provedení, vytažení se řeší šňůrkou.

Barevné sladění s interiérem

Potrpíte si na perfektní sjednocení bytového vybavení? Žádný problém. Pro nadčasový vzhled žaluzií nemusíte chodit daleko, dokonce ani pro nejoblíbenější barevnou variantu. Zvolit lze vertikální nebo horizontální provedení ze dřeva, z látky, bambusu, hliníku a jiných materiálů. Právě hliníkové žaluzie se řadí k nejoblíbenějším. Používají se do všech druhů oken. Oceníte jejich lehkost, nepropustnost a flexibilitu. Díky speciální povrchové úpravě odolávají mechanickému poškození. Klima uvnitř bytu se vylepšuje jak v létě, tak v zimním období.

Každopádně si nedělejte starosti se vzhledem. Po nainstalování si ihned všimnete výsledku s luxusním nádechem.