Okna, dveře

Proč je důležité pravidelně seřizovat plastová okna a jaké vybrat do nich stínění

Při volbě materiálu oken se nabízí hned několik možností. Vedle osvědčeného dřeva je to především plast, který je aktuálně v kurzu. Je to díky jeho příznivé pořizovací ceně. Není proto divu, že plastová okna volí do svých nemovitostí stále více lidí. Víte, jakým způsobem o ně pečovat?

Plastová okna pravidelně seřizujte

Na životnost plastových oken mají významný vliv povětrnostní podmínky, jako je zima, mráz, sluneční záření nebo voda. Jejich vzhled ale ovlivní i hmotnost okenních skleněných tabulí. Není pak divu, že je nutné okna jednou za čas seřídit. Jestliže si na to napoprvé sami netroufáte, tak seřízení oken může provést i vyškolený technik. Ten vám následně vysvětlí pravidla, jichž je nutné se držet, takže příště to už zvládnete vlastními silami.

Kdy okna příliš netěsní

Jak jde čas s plastovými okny, má i jejich těsnění své nejlepší roky za sebou. Zde se pak nabízí jako řešení jeho výměna za nové. Dobré těsnění do oken šetří finance rodinného rozpočtu. Díky němu neuniká teplo z interiéru ven a naopak do bytu nefouká studený vzduch, který by ochlazoval prostředí ve vnitřku domu. Jedná se tedy o úspornou záležitost, do které byste neměli váhat investovat peníze. Okenní těsnění by mělo být odolné proti větru, chladu i UV záření.

Vybíráme žaluzie do oken

Potřebujete vhodné stínění do oken? Při jejich výběru záleží na tom, co si od něho slibujete. Zajímavě mohou vypadat látkové závěsy či rolety. Ekonomické jsou žaluzie do oken, protože nejsou příliš finančně náročné a zároveň uspoří peníze. Zejména tehdy, vsadíte-li na venkovní variantu, jež funguje jako tepelně izolační faktor. Vnitřní vertikální žaluzie jsou naproti tomu efektní alternativou závěsů. V interiéru vytvoří zajímavý designový prvek.