Z garáže

Rady a tipy při výběru garážových vrat

Právě jste si postavili garáž, není však ještě zcela kompletní? Chybí jí garážová vrata, která jsou nezbytnou součástí každé garáže? Rádi byste si pořídili vrata maximálně funkční, komfortní, moderní a krásná? Na našem trhu máte možnosti, co se týče výběru garážových vrat, poměrně velké. Proto si je pojďme představit a povíme vám také i další užitečné informace, která se vám budou hodit, když budete vybírat garážová vrata. Ceny, design, funkčnost, bezpečnost….to vše je potřeba zohlednit.

Začneme typy garážových vrat podle způsobu otevírání, jež se na našem trhu nachází. Vybírat můžete ze sekčních, rolovacích, křídlových, posuvných a výklopných garážových vrat. Rozdíl mezi nimi je ve způsobu otevírání. Jakým způsobem se otevírají si můžete odvodit již ze samotného názvu. Z pohledu praktičnosti, a nejen z tohoto hlediska, jsou nejvíce oblíbená sekční garážová vrata. Zvláště proto, že se garážová vrata otevírají v sekcích, tedy postupně a zabírají nejméně místa v prostoru garáže. Obvykle se vysouvají ke stropu, takže uvnitř garáže budete mít prostor pro cokoli jiného, než zbytečně pro garážová vrata. Jsou vhodná do všech otvorů garáží. Velkou předností jsou ideální tepelné a izolační vlastnosti, bezpečnost, bezproblémový chod, lehká manipulace a designová stránka. Řada výrobců soustřeďuje svou výrobu právě na sekční garážová vrata. Kladno, Plzeň, Praha, to jsou závody, kde mnohé sekční garážová vrata vznikají. Samozřejmě, ať už jste odkudkoli jinde, po celé ČR máte možnost zakoupit garážová vrata, která budete pro vaši garáž potřebovat.

Ukázka sekčních garážových vrat:

31

61

141

Jakmile si budete vybírat garážová vrata, doporučujeme projít internet a udělat si takový malý monitoring situace na trhu. Vytvořte si třeba mapu, kde se vyrábí či prodávají garážová vrata. Praha, Brno, Ostrava, Kladno, Plzeň a další města si poznačte a zhodnoťte, kde byste se mohli zajet podívat. Doporučujeme osobní návštěvu. Není na škodu předem vidět, jak by mohla vaše garážová vrata vypadat. Orientujte se samozřejmě podle kvality, není problém přepravit garážová vrata i z větší vzdálenosti. Rozdíly v kvalitě a ceny jsou velké. Nekývněte tedy hned na první a nejbližší nabídku. Promyslete si pečlivě, kde si necháte garážová vrata vyrobit.

Zdroj fotografií: doorhan-vrata.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.