Zahrada

Na čem na zahradě grilovat?

Milujete grilované speciality a pohodu při grilování na zahradě? Jenže vy sami si tyto chvíle dopřát nemůžete, protože jste si doposud nepořídili ani gril či krb, kde byste mohli grilované pokrmy připravovat? Již nějakou dobu uvažujete o koupi grilu nebo zahradního krbu, zatím jsem tak neučinili? Ani nevíte, která varianta by vám vyhovovala na vaši zahrádku? Pojďme si tedy představit, jaké máte možnosti. Možná, že se po přečtení tohoto článku odhodláte a nový přírůstek na vaši zahrádku si přece jen pořídíte. Díky krbu nebo grilu získá vaše zahrada zcela nový rozměr a využití.

Zahradní grily

Zahradní gril je první možností, kterou můžete na vaši zahradu zakoupit. V poslední době se těší velké oblibě, protože svou variabilitou nenabízí pouze klasické grilovaní steaků, ale i přípravu různorodých pokrmů. Výhodou je velké množství doplňků ke grilu, jež vám usnadní přípravu. Oceníte také přenositelnost, kdykoli můžete gril schovat a ochránit jej proti povětrnostními vlivy. Co se týče druhů zahradních grilů, existují základní tři typy – elektrické, plynové a na dřevěné uhlí. Každý má své výhody i nevýhody. Pokud vytyčíme ty nejzásadnější, u elektrických grilů je předností zejména využití i ve vnitřních prostorech. Problémem zejména na zahradě je potřeba mít přívod k elektrickému proudu, což na mnohých zahradách není. Plynové grily jsou objemnější, větší, nedají se tak snadno přenášet, na druhou stranu budete mít rychle gril rozpálen na potřebnou teplotu a můžete na něm grilovat pro více lidí, tím jak je plynový gril větší. No a posledním typem je gril na dřevěné uhlí. Některé může obtěžovat to, že je v grilu nutné zatápět a udržovat určitou teplotu, aby se pokrmy řádně ogrilovaly. Nic se však nevyrovná chuti a vůni zejména masa, které připravíte na grilu na dřevěném uhlím.

Zahradní krb

Někteří z vás možná raději dáte přednost zahradnímu krbu, který se musí na vaši zahradu umístit napevno. Zahradní krb se hodí na každou zahradu, na první pohled se vám může zdát, že každý krb vypadá stejně, opak je však pravdou. Lze vybírat z mnoho různých designů v závislosti na tom, co se vám bude líbit a co se bude lépe vyjímat na vaší zahrádce. Není problém si objednat zhotovení zahradního krbu na míru. Zahradní krby jsou nejčastěji zhotoveny z cihel, kamene, betonu, střecha a komín pak z kovu. Nemusíte mít obavy z toho, že zahradní krb bude vyžadovat složitou a časově náročnou montáž. Stavba je díky jednotlivým dílům snadná a rychlá. Zahradní krb můžete pořídit obvykle ve formě jakési stavebnice, která se jen sestaví do konečné podoby. Gurmány jistě potěší fakt, že součástí zahradního grilu může být i udírna, kde si můžete vyudit kdejaké uzeniny a speciality.

Výběr grilů a zahradních krbů je velice široký. Rozdíl je rovněž v cenách, takže jistě najdete variantu, která vám bude vyhovovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.