Z garáže

Garážová vrata pro jedno auto – sekční, nebo rolovací?

Pokud stavíte garáž, je vhodné dopředu promyslet, jakými garážovými vraty ji budete chtít opatřit. V dnešním článku se podíváme na garážová vrata pro jedno auto.

Garážová vrata jdou ruku v ruce s velikostí garáže

Garáž pro jedno auto nevyžaduje tolik prostoru, přesto jsou její minimální rozměry dány normou ČSN 73 6058. Je jasné, že čím větší bude garáž, tím větší budou zapotřebí garážová vrata.

Která vrata se těší největší oblibě?

Z dlouhodobého hlediska se mezi zákazníky s jedním automobilem těší největší oblibě sekční garážová vrata. Ta jsou vyrobena ze sekcí umístěných horizontálně nad sebou. Vrata zajíždění po kolejnici pod strop.

Výhody sekčních vrat:

  • možnost zabudovat do nich vstupní dveře, zasklené otvory aj.
  • nezabírají prostor po stranách garáže
  • slouží jako výborný zvukový a tepelný izolant

Rolovací vrata

Kromě nejoblíbenějších sekčních garážových vrat mohou být vrata také rolovací. Ta fungují na podobném principu jako rolety a jsou využívána hlavně u malých garáží.

Design garážových vrat

Garážová vrata, sekční i rolovací, jsou dostupná v řadě designových provedeních a barevných variací. Pokud vám žádná varianta nebude vyhovovat, není problém nechat vrata opatřit nástřikem podle vzorníku RAL.

Pokud to bude jen trochu možné, pokuste se sladit barevný odstín garážových vrat s některým prvkem vašeho stavení. A je jedno, zda to bude střecha, parapety nebo oplocení.

Ovládejte garážová vrata odkudkoli

Garážová vrata můžete ovládat manuálně. Ale zejména v zimních měsících vám přijde vhod, když si je budete moci otevřít z tepla svého automobilu pomocí dálkového ovladače.

Při zájmu o garážová vrata není nic snazšího než oslovit firmy s nezávaznou poptávkou po cenové nabídce, třeba pomocí online formuláře.