Bydlení­ je hra Vytápění

Přemýšlíte nad instalací tepelného čerpadla? Pusťte se do toho

Málokterá moderní technologie si získává takovou oblibu u majitelů domácností, jako tomu je v případě tohoto druhu zařízení. Důvodem jsou nejen znatelné úspory, nýbrž i zvýšení pohodlí a větší nezávislost na dodavatelích energií. Vždy však postupujte na základě objektivních informací a nenechte si namluvit nesmysly. 

Šikovná funkce 

Mnoho lidí netuší, jak funguje tepelné čerpadlo. Daný vynález dokáže odebírat okolní teplo, přeměňovat jej na zdroj využitelné energie a tu následně posílat do kýženého místa. Čím poctivější přístup ke zmíněné technologii zvolíte, tím lepších výsledků se dočkáte. V každém případě vás potěší až 80% úspory za vytápění. 

Moře možností 

Samotný výběr tepelného čerpadla patří do rukou ověřeným odborníkům, kteří dokážou přesně identifikovat jednotlivá specifika vašich prostor a náležitě s nimi pracovat. Na současném trhu naleznete opravdu pestrou škálu jednotek i firem, z nichž některé jsou poctivé, zatímco jiné zase naopak. 

Nejvyhledávanější varianta

Svou popularitu si vysloužila především tepelná čerpadla vzduch-voda, přičemž se není čemu divit. Jejich instalací totiž získáte ekologický a úsporný topný systém, jenž přemění okolní vzduch na teplou vodu (to platí i pro radiátory). Nemusíte se bát ani zimních měsíců, jelikož zmíněný postup funguje až do mínus dvaceti pěti stupňů Celsia. 

Zdravé plíce 

Za zmínku stojí i tepelné čerpadlo vzduch-vzduch, jehož služby v zimě udržují teplo, zatímco v letních měsících chladí prostory. Na rozdíl od klasické klimatizace si užijete i snižování vlhkosti a čištění vzduchu v domácnosti. Průměrná životnost zařízení je okolo dvaceti dlouhých let, přičemž původní investice se vám vrátí přibližně za dva až tři roky. Podívejte se na stránky pod výše vloženými odkazy a přesvědčte se sami.