bytový textil
Bydlení­ je hra Bytové dekorace

Jak postupovat při výběru bytového textilu?

Poohlížíte se po novém bytovém textilu? Hledáte to správné povlečení, ubrusy nebo závěsy? Není snadné najít v dnešní době kvalitně a moderně zpracovaný bytový textil, neboť nabídka je příliš veliká na to, aby člověk věděl, po čem hned sáhnout. V tomto článku se ale dočtete nejen jaké volit materiály, ale také barvy, které budou ladit s vaším interiérem.

Závěsy

Závěsy a záclony jsou skvělým pomocníkem, který nás zbaví nechtěných slunečních paprsků a chrání nás od zvědavých kolemjdoucích. Je to ale současně také velmi výrazný doplněk, jehož barevný odstín a celkový styl dokáže zcela proměnit vzhled místnosti. Základním pravidlem, a to se týče veškerých textilií, je přizpůsobit barvu i styl tomu, jak máte daný prostor již zařízený.

Každému interiéru škodí, když je v něm přehnané množství barev a výrazných stylů. Pokud tedy máte takto zařízený interiér, vyberte méně nápadné závěsy ve světlejších barvách. Pokud vám přijde, že je váš byt příliš fádní, můžete zvolit závěsy se zajímavými barevnými vzory.

Povlečení

U povlečení záleží především na tom, aby vám bylo příjemné, a to nejen na pohled, ale také na dotek, neboť se jedná o druh bytového textilu, se kterých přicházíte denně do přímého kontaktu. Pokud zvolíte nekvalitní materiály, může se stát, že se pořádně ani nevyspíte. Ložní povlečení volte vždy české výroby, neboť tak budete mít jistotu, že materiály a provedení budou opravdu vysoké kvality.

Pokud polštáře a peřiny schováváte přes den do úložného prostoru, nezáleží tak na jejich barvě a vzorech. Pokud jej však máte celý den na posteli, slaďte barvy opět podle stylu vaší ložnice.

Ubrus

Pokud vybíráte ubrus i záclony zároveň, myslete na to, že je potřeba, aby spolu ladily. U ubrusů se ale spoléhejte spíše na praktičnost. Ubrusy světlejších barev nejsou do domácnosti příliš vhodné, ačkoliv působí velice jemně a čistě.