Bydlení­ je hra

Poštovní schránky: jaké existují typy a kam je můžete umístit?

Výběr poštovní schránky můžete upravit na míru svým preferencím. To je obrovská výhoda oproti minulosti, kdy v podstatě nebylo z čeho vybírat. V současné době existuje hned několik provedení poštovních schránek – každé si najde svého uživatele. Výběr poštovní schránky tak můžete přizpůsobit tomu, jestli přijímáte denní tisk, jestli chcete dostávat letáky apod.

Jednotlivá schránka

Pokud bydlíte v domě sami, pravděpodobně si vystačíte s jednotlivou schránkou. Ta bude určena pro všechny obyvatele domu. Vybírat můžete různé velikosti i výrobní materiály. Velmi oblíbené jsou například nerezové poštovní schránky, které jsou velmi odolné jak proti mechanickému poškození, tak také vůči vlivům počasí. Jednotlivé schránky můžete volit v různých konstrukcích, podle toho, kde bude umístěna.

Poštovní sestava

Pokud v domě bydlí více rodin, které si přejí dostávat poštu odděleně, vhodným řešením je poštovní sestava. Jedná se o obvyklé řešení, které se používá v bytových domech nebo také ve společnostech.

Konstrukce poštovních schránek

Poštovní schránky nabízí různé konstrukce, které vybíráme na základě toho, kde bude schránka umístěna. Volit můžeme z těchto možností:

  • Nástěnná konstrukce – schránka bude připevněná na zdi nebo na plotě. Jedná se o nejoblíbenější variantu. Nemusíte se bát instalace, ta je obvykle velmi jednoduchá a zvládne ji každý (i podprůměrný) kutil.
  • Zazděná konstrukce – tu využije ten, kdo nechce, aby schránka vyčuhovala do prostoru. V takovém případě schránku může instalovat do sloupu nebo do plotu. Montáž bude v tomto případě náročnější, získáte ale kompaktnější vzhled. Zazděná schránka je více chráněná před neoprávněnými osobami.

Schránka do domovních dveří – obvykle se jedná o otvor obdélníkového tvaru, který je opatřen výklopnými dvířky. Ta umožňují vhození pošty. Na druhé straně pak může být nádoba, do které je pošta sbírána, nebo může padat rovnou na zem. I toto řešení neumožňuje neoprávněným osobám získat vaši poštu.