Bydlení­ je hra

Jaké výhody nabízí plochá střecha

Mezi novostavbami v současné době vedou pasivní či nízkoenergetické domy. Což je dáno zejména tím, že nabízejí úsporu energií, což se pozitivně podepisuje na rozpočtu domácnosti. Takový dům je možné postavit s jakoukoliv střechou, ale ta plochá nabízí přece jen o něco lepší vlastnosti, pro které stojí si ji zvolit.

Proč plochou střechu u pasivního domu

Na pasivní stavby jsou kladeny vysoké požadavky na energetickou náročnost. Proto by se měly při jejich výstavbě používat takové prvky, které nabízejí jednodušší napojení a lepší izolování. Právě ty nabízejí ploché střechy. Ovšem hlavním důvodem, proč si vybrat zrovna ty, je jejich nižší cena. Pro toho, kdo se snaží stavět maximálně úsporně, se jedná o velkou výzvu. Plochá střecha má maximální sklon do 5°, může být jednoplášťová i dvouplášťová, případně víceplášťová. Nedílnou součástí takové střechy je vhodná tepelná izolace. Pro pasivní dům se jako ideální jeví jednoplášťová plochá střecha.

Šikmé střechy a krytina

Výhodou šikmé střechy je její dlouhá životnost a odvodnění bez zbytečných problémů. Moderním rodinným domům sluší zejména jednoduché sedlové střechy. Důležitou roli tu sehrává střešní krytina. Nejčastěji se používají střešní tašky – betonové či pálené. Lze ale také použít plechovou střešní krytinu, asfaltové šindele a vlnité desky. Při jejich výběru bude určitě rozhodovat cena a podmínky použití. Než se rozhodnete pro tu nejlepší, určitě chcete navštívit Stavebniny Praha, případně zajet do prodejny v Kladně či v Praze 5 nebo 10 a podívat se na jejich nabídku. Rada od odborníků také stojí za to.  

Komínové systémy pro jakékoliv topivo

Každý dům je nutné v našich povětrnostních podmínkách v zimě vytápět. K tomu jsou zapotřebí komínové systémy, a to pro jakoukoliv situaci. Tady pro vytápění tuhými, plynnými či kapalnými palivy. Díky moderním komínovým systémům je možné provést i rekonstrukci starého komínu a vdechnout mu nový život.