Bazény akce
Zahrada

Pravidelná péče o bazén zvýší jeho životnost

Současné zahrady se snaží být co nejkrásnějšími oázami klidu a radovánek. Stále více se na nich objevují bazény, protože lidé si dávno uvědomili, jaké výhody přináší tento druh relaxace blízko domu. K populárním patří levné varianty nafukovacích, nadzemních, či z plastových desek udělaných bazénů, avšak mnozí upřednostňují větší komfort a kvalitu.

Nový bazén s dobrým vybavením

Samotný bazén dnes nikomu nestačí, protože vyžaduje další příslušenství, aby se stalo užívání pohodlnější. Také se musí myslet na pravidelnou péči, jinak se jeho životnost dost zkrátí, což přinese zklamání a ztráty po finanční stránce. Při výběru dbejte na kvalitu a ověřené výrobce, což vám přinese jistotu, že nezůstanete uprostřed koupací sezóny bez této zábavy. Bazény akce se hodí všem, kteří se poohlížejí po kompletních setech. Nenabízí se žádné neprodejné a podřadné modely, ale naopak. Za příznivou cenu se k vám domů dostanou prvotřídní druhy bazénů, navíc se zajímavými dárky zdarma. V rámci akce nezaplatíte žádné poštovné v rámci České republiky, dostanete tepelnou izolaci dna bazénu, tester bazénové vody, kompletní vysavač bazénu DE LUX a filtrační písek.

zahradní bazén

Zakrytí bazénu jako ochrana

Zastřešený zahradní bazén vám nejen dovede prodloužit koupací sezónu, ale do vody spadne podstatně méně nečistot. U menších variant bazénů si určitě vystačíte s krycí plachtou. Voda se nebude tak odpařovat, zabrání se úniku chlóru a nebudete se muset tolik zabývat znečištěním od listí, větviček, prachu, malých živočichů a jiných drobností, které tam snadno spadnou. Viditelnou špínu musíte pravidelně odstraňovat. Na hladinu použijte síťku, kam nachytáte větší kousky. Jakmile bude vypadat špatně dno a stěny, vezměte si na pomoc bazénový vysavač.

Dobré možnosti čištění

Zvolené způsoby čištění by měly být takové, aby se koupání nestalo škodlivé pro zdraví. Zbavte se vždy včas řas, plísní, bakterií, virů a jiných nečistot. Využívá se několik způsobů, například ekologičtější pomocí jednotky na úpravu slané vody, kdy se desinfikuje solí. Plastové bazény a jiné druhy využívají také UV lampou, kterou voda protéká a UV paprsky se starají o odstraňování mikroorganismů. Ve všech bazénech uspějete s chemií na bázi chlóru, ale někdo ho špatně snáší, což se projevuje podrážděním očí a pokožky. S miniaturními částečkami si poradí flokulační zařízení.

Plastové bazény

Na co ještě nezapomenout!

Pravidelně kontrolujte stav filtrace, jelikož zanesená vám moc nepomůže. Filtr pozorně propláchněte, držte se způsobu, jaký uvádí výrobce zakoupeného modelu. Ani skimmer se neobejde bez vyčištění, vyhoďte vše, co se tam usadilo, a nakonec ho pečlivě propláchněte pod proudem vody. Filtrace vyžaduje pravidelnost, proto se doporučuje pořízení nějaké s nastavitelným časovým spínačem, kde se dá zvolit, jak často se přefiltruje celý obsah bazénu. Obstarejte si tester a překontrolujte, zda má voda hodnotu pH v normě, tedy od 7,1 do 7,5. bazénová chemie nebude správně účinkovat, jestliže se bude pH lišit od požadovaných hodnot. Pamatujte na to, že voda se z bazénu přirozeně odpařuje, proto ji občas podle potřeby dopusťte.

Zábavné vychytávky do bazénů

Rozhodování o koupi bazénu hodně ovlivňuje místo, které máte k dispozici. Malý bazén je možná vše, co si dopřejete, ale nebojte se, protože i tak si v něm užijete spoustu zábavy. Protiproud báječně vynahradí chybějící délku. Snadno si zaplavete dlouhou dobu, ale bez nutnosti otáčení. Tady především záleží na samotném výkonu protiproudu. Více si užijete i s chrliči, masážními tryskami a prospěje vám nainstalování solárních sprch. Bezpečí výrazně podpoří protiskluzové schůdky. A nyní už využijete každý slunečný den k vykoupání venku.