Chata a chalupa Komerční informace Náš tip Zahrada

Robotická sekačka Honda Miimo

Také už vás nebaví pořád sekat trávu, ale chcete mít krásně udržovanou zahradu? Nechcete svůj volný čas trávit sekáním trávy na zahradě a věnovat se radši přátelům a rodině? Jste alergičtí na trávu? Robotická sekačka Honda Miimo je určena právě pro vás!

Nemusíte mít obavu, že vás bude robotická sekačka omezovat ve vašem životě na zahradě – je extrémně tichá. A pokud se bojíte, že vás bude sekačka omezovat prostorově, stačí ji nastavit na noční provoz. Nemusíte ani sledovat předpověď počasí – tato automatická sekačka pracuje za každého počasí, v dešti i větru! O sekačku se tedy po prvotním nastavení nemusíte vůbec starat, sama si přijede k docku, kde se nabije – baterie vydrží 90 minut.

Robotické sekačky pro váš trávník

Základním předpokladem je, že sekačka bude v provozu často. Není totiž určena na vysokou a přerostlou trávu, proto je potřeba takto neupravený trávník nejprve posekat klasickou sekačkou. Robotická sekačka pak nechává posekanou trávu na zemi jako mulč – při častém provozu je mulč jemný.

Sekačce vymezíte prostor pomocí drátku, který skryjete pod travní drn (podél plotu, před květinovým záhonem…). Daný prostor pak díky automatickému programu, jehož prostřednictvím si rozdělí zahradu do několika zón, rovnoměrně poseká.

Pokud do něčeho narazí, změní směr. Nemůže se tak stát, že vám sekačka poseče květinový záhon nebo opustí vaši zahradu, což bývá problémem u konkurenčních robotických sekaček.

Jestliže máte malé děti nebo domácí zvířata, oceníte další funkci sekačky – ta při jakémkoli vnějším kontaktu zastaví ihned nůž, aby nedošlo k poranění. Protože nože končí daleko od konce plastového těla, nesekne ani nikoho do nohy. Pokud sekačka narazí například na kámen, nože se ohnou (nezlomí se) a posléze se vrátí do původní polohy.

A riziko, že vám sekačka z trávníku zmizí? Minimální. Je vybavena alarmem, kódovým zámkem a GPS signálem, díky němuž ji můžete ovládat i přes svůj chytrý telefon. Automatické sekačky jsou budoucností vaší zahrady.