Zahrada

Posezení u domu na čerstvém vzduchu vám poskytne pergola

Pokud bydlíte v rodinném domě, tak kromě příjemného místa na odpočinek uvnitř určitě oceníte i prostor venku, ve kterém byste mohli relaxovat. Čerstvý vzduch je nenahraditelný. Takové posezení je ale třeba chránit před rozmary počasí. Minimálně by to chtělo střechu, aby bylo možné na něm sedět i při plném svitu slunce nebo tehdy, když budou okolí skrápět kapky letního deštíku. Pro tento případ se výborně hodí pergoly.

Co je to pergola

Pod pergolou si představte lehkou okrasnou zahradní nebo parkovou stavbu. Nejčastěji bývá postavená ze dřeva a ty nejmodernější typy pak z hliníkových lamel. Dřevěná pergola se často využívá jako místo pro růst popínavých rostlin. Krásně se na ní vyjímají například růže. Výhody hliníkových pergol ocení každý, kdo chce mít stavbu s dlouhou životností a odolnou vůči povětrnostním vlivům. 

U hliníkové konstrukce si lze vybírat ze široké řady barev, a přizpůsobit tak pergolu jejímu okolí i vzhledu rodinného domu. Tento typ pergol je možné také zastřešit pomocí kvalitního dutinkového polykarbonátu, případně lepeným bezpečnostním sklem. Ukázku těchto zahradních staveb uvidíte na webových stránkách LK-Pergoly.

Přístřešky pro auto

Moderní hliníkové pergoly je však také možné využít jako přístřešky pro auto. Jedná se efektivní způsob parkování motorových vozidle u rodinného domu. Protože jsou tyto konstrukce vyrobené z kvalitních materiálů, může se majitel nemovitosti spolehnout na jejich vysokou spolehlivost a stabilitu. 

Podle požadavků je možné postavit přístřešek pro dvě i více aut. Hliníková stavba je opatřena pultovou střechou, která zaparkovaná vozidla ochrání před vlivy počasí. Výhodou pro zákazníka je především to, že zastřešení pro auta je možné vyrobit přesně dle jeho požadavků na míru – například garážovou bránu, obvodové opláštění, dveře, okna.

Zdroj fotky: https://www.lk-pergoly.cz