zakrytí pergol
Zahrada

Kvalitní PVC fólie pro různá využití

Bez PVC fólií v dobré kvalitě se neobejde řada průmyslových oborů. V široké nabídce objevíte nejrůznější typy, které se od sebe odlišují barvou, tvrdostí, transparentností a účelem použití. 

Základní druhy PVC fólií

Standardní, mrazuvzdorné, vyztužené, matné, barevné a antistatické PVC fólie si můžete vybrat z několika rozměrů, přičemž některé z nich slouží pro výrobu lamelových clon. Standardní varianty využijete na lamelové clony provozované v daném teplotním rozsahu. Čiré fólie s lehkým modrým odstínem mají příčně zahnutý design, aby se vytvořila vzduchová bariéra během správného zavěšení. Kombinují se takto vyduté a vypuklé lamely. Mrazuvzdorná PVC fólie vytvoří lamely takové, že zůstávají ohebné a pružné při teplotách od mínus třiceti do plus padesáti stupňů Celsia, ale využijete je i v nižších teplotách, kde však počítejte s tuhnutím a případným poškozením. Hodí se hlavně do potravinářství, mrazírenských boxů a skladů. Vyztužené typy se vyznačují vyšší odolností proti otěru, natržení, poškrábání. V porovnání se standardními fóliemi mají delší životnost. Často se používají jako clony v průjezdech, kde se používá vysokozdvižná technika. 

Lamelové clony a zakrytí pergol

Lamelové clony se využívají v mnohých provozech, průmyslových odvětvích, například v potravinářství, v jednotlivých provozovnách a prodejnách, ale také jako ochrana dveří, zahradní posezení atd. Na trhu se setkáte s několika typy, kde nechybí standardní lamelové clony, protiprůvanové, posuvné, za sekční vrata, shrnovací, do chladících vitrín nebo pro pěší průchody. 

Vybavili jste si vaše pozemky pergolami a přístřešky? Plastové opláštění pomůže realizovat zakrytí pergol. Lze dodat pergolové opláštění s rolováním, ale také dveřní rolovací průchod, když se prochází častěji. Rovněž si můžete vyžádat posuvné varianty, které rychle uvolní celý prostor.