Úspory a ekologická řešení

Mějte svou vlastní elektrárnu: Řešení nabízejí solární systémy

V dnešní době, kdy vstupuje do popředí ekologie, hlavně u alternativních zdrojů surovin a také kdy vládne trend úspor využitím chytrých řešení, se stávají solární systémy daleko oblíbenějšími. Výhod mají solární systémy opravdu dost. A pokud najdeme opravdu dobré řešení, tak nejen výrazně ušetříme, ale i dobře vyděláme. Solární systém slouží primárně pro neomezenou výrobu elektrické energie, která může být pak dále  využitá k vytápění nebo k fungování klasických domácích elektrospotřebičů. Využívá se zde solárních panelů umístěných nejčastěji na kolmých střechách rodinných domů.

Pokud máte rodinný dům a chcete si instalovat solární systém, musíte splnit však dva základní požadavky:
1. Místo – Místo musí být slunné, nejideálnější je střecha směřující směrem k východu, tak aby na ni i při žhavém poledním slunci dopadala velká část záření. V žádném případě by neměla být zakrytá stromy nebo dalšími podobnými stínidly.

2. Počáteční investice solární systémy jsou poměrně nákladné, ovšem lze na ně získat různé dotace a investice je většinou během 4-5 let zpátky, to určuje především výkonnost celého solárního systému.

Velkou výhodou je, že elektřinu získanou za pomocí solárních systému můžeme i prodávat a to za velmi vysokou cenu ( vyšší než jí odebíráme ) a to je ze zákona stanoveno. Někteří lidé už si na tom skvěle dělají dobrý bussines, pokud totiž dům osadíte pořádně výkonným solárním systémem a zároveň máte dobré umístění a natočení domu, tak vyděláte měsíčně velmi slušně částky a to téměř bez práce. Na tuzemském trhu se objevuje čím dále více firem, které solární systémy nabízejí, tudíž není problém si vybrat. Také záručního i pozáručního servisu se nám dostane od mnoha podnikatelských subjektů. Tudíž nákupu a údržbě rozhodně nic nestojí v cestě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.