Tepelné čerpadlo
Úspory a ekologická řešení Vytápění

Výhody tepelných čerpadel a mobilních klimatizací

Pokud sháníte klimatizaci, čističku vzduchu, tepelné čerpadlo nebo ventilátory, obraťte se na prověřenou společnost, která má s těmito technologiemi dlouhodobé zkušenosti. Klima Rapid zajišťuje veškeré montážní práce i ve výškách pomocí horolezecké techniky. Postará se o servis i údržbu veškerých svých nabízených zařízení. O kvalitě výrobků svědčí značky, jejichž produkty firma disponuje, jako je Panasonic nebo Daikin. Společnost má také exkluzivní zastoupení značky Midea pro Českou republiku a Slovensko.

Tepelná čerpadla Panasonic

Panasonic Aquarea je kvalitním a vyhledávaným zástupcem tepelného čerpadla, které může být dvojího druhu.

Tepelné čerpadlo vzduch – vzduch je vhodné do nízkoenergetických domů. Využívá okolní venkovní vzduch až do teplot -15 °C a dokonale vytopí například vaši chatu, garáž nebo dílnu. Velkou výhodou je snadná instalace a nízké pořizovací náklady. Může skvěle posloužit také jako odvlhčovač vzduchu a v létě umí plnit funkci klimatizace.

Oproti tomu čerpadla vzduch – voda odebírají teplo z venkovního vzduchu, jež je využíváno k ohřevu vody v zařízení. Takové čerpadlo přináší ekologický způsob vytápění a zároveň snižuje náklady na topení. Tento systém dokáže pracovat při venkovních teplotách až do -20 °C.

Mobilní klimatizace

Skvělého pomocníka na překonání horkých letních dnů představují mobilní klimatizace. Není u nich potřeba žádná odborná instalace, což bývá jeden z hlavních důvodů jejich upřednostnění. Jsou ihned k použití a jejich umístění můžete měnit dle libosti. Během chvíle si tak zajistíte chladnější vzduch tam, kde potřebujete.

Mobilní klimatizace Midea vynikají tichým chodem a dovedou ochladit prostory až do výměry 35 m². Na dálkovém ovladači jednoduše nastavíte požadovanou teplotu a již se nemusíte o nic starat. Mezi funkcemi nechybí ani tolik oblíbený 24 hodinový časovač. Navolíte čas, kdy se má klimatizace sepnout a domů z práce se již můžete vrátit do příjemně ochlazeného prostředí.