Náš tip

Schodišťové sedačky pomůžou překonat schody

Máte problém dostat se po schodech do vašeho bytu? Pomůžou vám schodišťové sedačky. Cože to ty sedačky jsou ? Prakticky je to malý, osobní výtah, který slouží k přepravě jedné osoby přes schodiště. A to způsobem velmi pohodlným a komfortním.  Vznik a sériová výroba těchto zařízení má své opodstatněné důvody. Jedním z nich je i fakt, že lidstvo stárne a mnozí senioři se denně potýkají s problémem schodišť. Právě pro seniory jsou tyto zařízení dělána primárně. Tyto zařízení již najdeme i na veřejných místech, jako třeba lázeňské hotely nebo domy s pečovatelskou službou.

Ovšem senioři nejsou jedinou cílovou skupinou. Využití sedačkové výtahy najdou i u osob se sníženou pohyblivostí následkem zranění a úrazů. Těmto jedincům dokážou pojízdné sedačky velmi usnadnit často i bolestivou cestu přes schody. Tyto zařízení vlastně fungují na principu vozíčskářských plošin, které vídáme o mnoho častěji. Tu je však místo metalické plošiny pohodlné křeslo s ovládáním. Využiváno je zde elektrického motoru s nízkými otáčkami a velkou tažnou silou.

V základu se schodišťové sedačky dělí na klasické a točité. První kategorie klasických sedaček se používá na všech rovných, běžných schodištích. Druhá kategorie, jak je už dle názvu poznat, se používá na schodiště točitá. Čas od času se totiž také najde točité schodiště, které je potřeba překonat a to je pro osobu se sníženou pohyblivostí i větší problém než schodiště obyčejné. Jak postupuje doba, tak technologie umožňuje čím dále více větší komfort a nižší cenu, sedačky už vypadají moderně a lehce splynou s interiérem místnosti. Na výběr máme různé barevné variace a modelové řady, tudíž není problém vybrat si dle vlastního stylu a požadavků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.