Prodej palivového dřeva
Bydlení­ je hra Vytápění

Palivové dřevo – cenově dostupné a ekologické palivo

Zdrojů pro vytápění může být celá řada, nejčastěji se přitom využívá elektřina a plyn. Štípané dříví slouží jako alternativní zdroj tepla, u mnoha rodin v rodinném domě jako elegantní doplněk krbu či kamen. Pokud váháte, zda letos do dřeva investovat, nezapomeňte, že i když to venku vypadá spíš na pořádně parné dny, zima se nezadržitelně blíží a jako každý rok přeje připraveným.  Objednávky palivového dříví můžete učinit již nyní a třeba na jižní Moravě a Vysočině si kromě volby dřeva můžete domluvit i přesný termín dodávky a složení palivového dřeva.

Proč právě dřevo?

Prodej palivového dřeva je velmi oblíbený, protože dřevo představuje levnou a ekologickou variantu paliva. Štípané dřevo je nenáročné na skladování a zároveň schne až dvakrát rychleji oproti dřevu vcelku. Tím ale jeho výhody nekončí. Palivové dřevo lze využívat jako hlavní i vedlejší zdroj tepla, skvěle se kombinuje s oblíbenou elektřinou či plynem a výrazně se podílí na snížení účtu za energie v hlavní topné sezóně. Na jižní Moravě a Vysočině se můžete obrátit na zajetou společnost s letitou praxí, která sází na kvalitní dřevo a nabízí vám možnost dřevo před složením odmítnout, pokud nebudete spokojeni s jeho kvalitou. Jakmile obdrží vaši objednávku, domluví s vámi přesný a vyhovující termín a v neposlední řadě zajistí dodávku dřeva v průměru do deseti pracovních dní. Takže budete mít dostatek času dřevo správně uložit a těšit se na chladné dny při romantickém ohýnku v krbu.

Jaké dřevo koupit?

Dřevoprodej disponuje nabídkou měkkého dřeva z jehličnanů, zejména pak smrku a borovice. Toto dřevo je sice měkké, skvěle se hodí na roztápění a je navíc cenově dostupné. Vybrat si můžete hned ze tří různých délek podle individuálních potřeb. Naopak tvrdé dřevo pochází z listnáčů, jako jsou dub, buk a bříza. Pyšní se vynikající výhřevností i délkou hoření, takže jsou mezi zákazníky velmi oblíbené a žádané.