bezpečnostní kování
Bydlení­ je hra Okna, dveře

Nové dveře – jaké vybrat a jak je změřit?

Vzpomínáte si ještě na dobu, kdy byly na trhu dvoje typy dveří a jimiž byly vybaveny všechny bytové jednotky či firmy? Tato doba je dávno pryč a trhu s dveřmi vévodí moderní designy, atypické vzory a originální kování. Zvažujete nákup nových dveří a očekáváte vysokou kvalitu, zpracování a samozřejmě i dostupnou cenu? Svěřte se do rukou odborníků zavedené pražské firmy.

Na výběr máte z široké škály systémů. Velmi trendy jsou aktuálně například posuvné dveře do pouzdra, u nichž je potřeba počítat s vyššími pořizovacími náklady, ovšem to, co dokáží udělat s interiérem, je dokonalé. Jejich jednoduchá manipulace a zajíždění do pouzdra vám neubírá prostor okolo dveří, naopak dodává prostorám punc jedinečnosti. Na výběr máte z jednokřídlové varianty, a pokud vám to místnost dovolí, určitě zvažte i dvoukřídlové provedení. A nemusíte se držet pouze plných dveří, díky skleněným výplním opticky zvětšíte prostor a snadno ho oživíte.

Posouvání do pouzdra vám nabídne promítnout fantazii do interiéru a pracovat s prostorem. Pokud dumáte, jak jej opticky zvětšit, ozdobte dveře zrcadlovými fóliemi, popřípadě skleněnými tabulemi, díky čemuž se do prostoru dostane více světla. Kdo si chce naopak uchovat více soukromí, bude rád za plnou variantu dveří s originálními oválnými, kulatými či hranatými miskami včetně příslušných úchytů. Nemluvě o tom, že pro handicapované osoby na vozíčku jsou posuvné dveře ideální volbou!

skryté zárubně

Pro milovníky nadčasovosti

Kdo fandí minimalismu, zajisté bude nadšený z atraktivní nabídky skrytých zárubní. Jedná se o systém, jenž má na první pohled stejnou konstrukci jako běžná pouzdra, ovšem vaši pozornost si zaslouží díky zpracování. Skryté zárubně jsou totiž bezobložkové, to znamená, že splývají se stěnou, zároveň jsou vhodné pro instalaci do zděné i sádrokartonové příčky, takže je můžete pořídit i do starších místností. A ke všemu se obejdete zcela bez prahů! V tomto případě máte možnost vylepšit prostory jednokřídlovými i dvoukřídlovými dveřmi v atypickém provedení. Nevíte, jak správně změřit dveře? To může být docela oříšek, zvláště pro laiky. Pokud potřebujete pouze vyměnit stávající dveře a nasadit na panty nový model, pak musíte vědět rozměry celkové výšky zárubní, výšky od pantů a samozřejmě i rozměr mezi zárubněmi. Standardní jsou dveře o velikosti 80 centimetrů, 90 centimetrů i menší. U nových, netypických dveří se spolehněte na špičkový servis firmy, jež vám pomůže s technickými parametry i nejvhodnější volbou.

Dveře, to jsou kování a kliky

Žádné dveře se neobejdou bez kování. Při výběru je podstatné myslet na to, že kování musí nejen ladit s designem a stylem dveří, zároveň dobře padnout do ruky a nabídnout snadnou manipulaci se dveřmi. U vchodových dveří je jasnou volbou bezpečnostní kování splňující normy. Pro moderní interiéry se skvěle hodí třeba nerezové kliky, kdo má dobový interiér, ocení i jiné odstíny a provedení. Záleží skutečně pouze na vás, jaký styl je vám bližší a kolik chcete do doplňků investovat. Pro fanoušky originality v nabídce nechybí také kované kování. Sem patří samozřejmě kované kliky, kovaná čísla pro označení domu či bytu a ozdobné kované panty, cedulky na jména i štítky na zvonek či vhozy na dopisy pro poštovní schránky. Nezapomeňte, že i drobné detaily pomohou k dokonalosti.

Na žebříčku oblíbenosti se drží stejně tak různě řešené koule na dveře, jež se hodí zejména do kanceláří a všude tam, kde vyžadujete soukromí. Inspirujte se tradičními kulatými variantami i plochými zkosenými modely, za nimiž stojí moderní design. Využijte pražského showroomu a prohlédněte si nejnovější kolekce dveří i doplňků a uvidíte, že výběr nových dveří nebyl nikdy snazší.