světlovody
Bydlení­ je hra Náš tip Okna, dveře

Toužíte po přirozeném denním světle v interiéru? Přinesou ho světlovody!

V místnostech, které nemají okna nebo světlíky, je nedostatek zdravého denního světla. Samozřejmě se to dá řešit světlem umělým, a to instalováním klasických svítidel například v podobě zářivek. Existuje však ještě jeden způsob, mnohem sofistikovanější. Dnes je totiž možné do jakékoliv místnosti přivést přirozené denní světlo zvenku! Jak? Pomocí tzv. světlovodů! Že vám tento pojem není až tak úplně neznámý, ale přesně nevíte, co se pod ním skrývá? Pojďte s námi toto „tajemství“ odhalit.

Co jsou to světlovody?

Velmi zjednodušeně řečeno světlovod je v podstatě tubus, který přivádí denní světlo zvenku do interiéru. A to ze střechy nebo fasády konkrétního objektu. Možná jste si toho už u některých staveb všimli – v exteriéru tubus vyúsťuje v podobě kopule ze skla nebo plexiskla. Jejím úkolem je posbírat co nejvíce světla a poslat ho tubusem dál do místnosti. Ten dokáže nést světlo až do vzdálenosti 50 metrů od kopule! Na konci této cesty v interiéru je difuzér, jehož úlohou je rovnoměrně rozptýlit světlo po místnosti. Umisťuje se na strop nebo na stěnu a vypadá jako klasické ploché osvětlení.

Výhody světlovodů

V dnešní době trávíme stále méně času venku, pracujeme v kancelářích, které jsou mnohdy jen uměle osvětlené, po práci chodíme domů, kde si (především teď v zimě) opět rozsvítíme umělé světlo. Zkrátka a dobře, trpíme nedostatkem denního světla. Díky světlovodům ho však můžeme mít dostatek i v zimě. Světlovody dokáží zlepšit celkovou atmosféru v tmavých částech domu. Přestanou vás bolet oči z práce, protože už nebudete trávit celý den pod žárovkou. I vaše květiny denní světlo ocení. Uvidíte, že se jim poroste jedna báseň!

Ať už máte zájem o střešní světlovody nebo ty fasádové, obraťte se na profesionálního výrobce světlovodů, kde vám zodpoví všechny důležité otázky.