Kamenné truhlíky
Chata a chalupa Zahrada

Rozkvetlá zahrada s architektonickými prvky

Domek se zahradou se řadí mezi nejčastější sny o skvělém bydlení. Udělat si ji však tak, aby vyčarovala na tvářích návštěvníků neskutečný obdiv, to chce opravdu hodně dřiny. Mezi moderní doplnění patří kameninové výrobky, které nenásilně zapadnou do přírodního prostředí.

Neodolatelné truhlíky s květinami

Pohled na upravené dlouhé záhony vypadá výborně, ale někde lépe vyniknou osázené truhlíky. Vyrábějí se různé velikosti, stačí se rozhodnout pro konkrétní místo. Snadno je rozdělíte po celé ploše podle představ. Kamenné truhlíky odolávají nepříznivým klimatickým podmínkám. Využijete je jak v exteriéru, tak v interiéru. Kamenictví Dvořák nabízí také novinkové truhlíky s otvory na vytékání přebytečné vody. A co do nich zasadíte?

Dlouho vám vydrží všelicha čili australská kopretina. Krásou modrých, modrofialových a bílých květů se potěšíte od června do října. Postarejte se o pravidelné odstraňování odkvetlých kousků. Osteospermum nebo kapská kopretina patří mezi nenáročné rostliny. Lze ji umístit na vyvýšená místa, aby vynikly krátké převisy odolávající větru. Potěší vás modravé, oranžové, nafialovělé, bílé a růžové barvy. Bohatě kvetoucí hledíkovku dejte do polostínu s ochranou před větrem. Dopřejte jí pravidelnou a vydatnou zálivku. Po prvním kvetení ji sestřihněte, aby kvetla podruhé až do podzimu.

Skvostná podívaná i během zimy

Jakmile přijde chladné podnebí a vše odkvete, nemusíte hned lamentovat, jaký je to smutný pohled. Stále tu zůstanou nápadité prvky zahradní architektury. Co třeba zkusit zahradní fontánu? Upoutají i kamenné vázy s různými designy. Až vaši zahradu začnete vylepšovat, inspirujte se na www.kamenictvi-dvorak.cz, kde objevíte různou zahradní architekturu z žul, pískovců, travertinů či mramorů. Firma nabízí také další kamenický sortiment, kam patří schody, dlažby, pamětní desky, obklady, stoly, pečící kameny, zvířecí náhrobky a hřbitovní doplňky.