Zahrada

Tvorba zahradní pergoly

Perfektním místem, kde trávit své volné chvíle spolu s přáteli, je bezesporu pergola. Právě pergoly představují oproti nekrytým místům na sezení velké množství výhod. Tak například zastřešené pergoly bez větších problémů ochrání naprosto dokonale proti různým vlivům počasí. Pokud jsou pergoly zastřešené skoro ze všech stran, tak se zde dá v zimních měsících po zakrytí zbylých stěn i zatopit.

Pergoly mohou vyplnit prázdný prostor, který máte na svém pozemku. Díky tomu, že si je můžete poskládat do jakéhokoliv tvaru, tak není problém v tom, abyste si zvolili právě takový tvar, který vám bude vyhovovat nejvíce. Tím, že si dokonce zvolíte zastřešené pergoly, tak si můžete vychutnat soukromí, které je v dnešní době tolik vzácné. Velikost mřížkování dokáže ovlivnit prostupnost světla. Přidáte-li k mřížkám ještě i nějaké popínavé rostliny, není problém v tom, aby ani zvědaví sousedé neviděli, co se ve vaší zahradní pergole vlastně děje.

V pergolách je možno také nainstalovat televizi anebo rádio. Stačí jen zavést elektrický proud a na světě je i osvětlení, které vám pomůže při večerní orientaci nejen pod samotnou pergolou, ale také v části zahrady, kam dosáhne světlo právě odtud.

Klasické pergoly bez zastřešení rozhodně svým tvarem nepřipomínají zastřešené pergoly, ale mohou sloužit jako vynikající zahradní dekorace. Na takové dřevěné trámy ve tvaru pergoly se dá zavěsit spousta věcí, které vaši zahradu dokonale oživí. Na mysli máme třeba různé závěsné květináče s pestrobarevnými květinami, anebo závěsné solární či klasické lampy. Výhodou nezastřešené pergoly je také průnik denního světla spojeného s teplem a přirozeným prostředím, jež není nijak zkresleno střechou. Nezastřešené pergoly mohou být také stejně jako zastřešené vybaveny krbem anebo pouze třeba stálým grilem.

Pergoly si můžete postavit sami, ale problém je v tom, že přeci jen odborný dohled a pomoc by velice prospěla vaší představě o vyplnění role, pro kterou jste si pergoly pořizujete. Odborníci ze společnosti Vladeko jsou vám plně k dispozici, takže můžete využít jejich zkušeností. Poradí vám, kde by bylo nejvýhodnější místo pro pergoly a poté ji i postaví. Je nutné si totiž uvědomit, že si nestavíte pergoly na jedno léto, ale v ideálním případě budete tuto zahradní stavbu využívat dlouhé roky, jelikož stavba pergoly přeci jen není tak jendoduchou záležitostí.

Odpočinek na zahradě dokáže do vaše těla dodat spoustu čerstvé energie. Pobyt na čerstvém vzduchu prospěje mnohem více, než cokoliv jiného. Raději tedy využijte příjemného pobytu na zahradě, neboť dovolená někde v zahraničí vás vyjde na mnohem větší investici

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.