Z garáže

Která garážová vrata do vaší garáže?

V současné době výrobci garážových vrat nemají ve svém portfoliu produktů dvoukřídlá garážová vrata, která nejsou estetická a jejich automatizace je náročná a drahá. Dnes výrobci nabízí moderní garážová vrata – sekční a rolovací, která jsou praktická a vzhledná. V dnešním článku se na tyto dvě varianty vrat podíváme podrobněji.

Každý typ garážových vrat se může pyšnit svými výhodami. Ať už vám v garáži bude stát osobní vůz, 4×4 nebo třeba sporťák, neměli byste garážová vrata podceňovat. Sekční a rolovací garážová vrata jsou charakteristická tím, že při otevírání šetří prostor nejen uvnitř, ale i vně garáže.

Sekční garážová vrata

První možností jsou sekční garážová vrata, která jsou nejžádanější. Jak už samotný název napovídá, vrata se skládají ze sekcí, které zajíždění buď pod strop, nebo do boku garáže. Hlavní výhodou je, že sekce šetří prostor uvnitř i vně garáže. Sekční garážová vrata mají bezpečnostní zámky, díky nimž nedojde ke zranění při zavírání a otevírání dveří. Sekční vrata jsou ovládána zpravidla na dálkové ovládání. Tato vrata se mohou pyšnit také perfektními izolačními vlastnostmi.

Rolovací garážová vrata

Další variantou jsou rolovací garážová vrata, která sice nenabízí tak perfektní izolační vlastnosti jako sekční, ale stále mají na rozdíl od dvoukřídlých vrat své výhody. Rolovací vrata se zasouvají do boxu, jehož rozměr je závislý na rozměru garážových vrat. Rolovací vrata jsou vhodná zejména do menších garáží, kde potřebujete ušetřit místo vně i vevnitř garáže. Ovládají se buď vypínačem, nebo dálkovým ovládáním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.