Garážová vrata
Bydlení­ je hra Okna, dveře Stavíme - rekonstruujeme Z garáže

Vrata a okna pro moderní bydlení

Okna, vchody a vjezdy patří k nejvyužívanějším částem domů. V současné době se můžete zaměřit na jejich výběr v různém provedení, kdy budou vypadat nejen moderně, ale překvapí vás i praktickými výhodami.

Efektivní zastínění domu

Dívat se ven z okna, když máte překrásný výhled, je vždy pohlazením na duši. Vyskytnou se však dny, kdy vůbec není potřeba přemíra slunečních paprsků, protože vás mohou třeba rušit během práce na počítači. Zastínění oken vyřeší venkovní žaluzie, které si vyberete v různých tvarech a barvách. Vypadají pěkně nejen na pohled, ale současně tepelně ochraňují váš dům nebo byt. Množství denního světla v místnosti snadno regulujete naklápěním. Venkovní rolety z hliníku slouží rovněž jako ochrana proti slunci, ale též dovedou zabránit únikům tepla přes okenní otvory. Během léta se postarají o dobrou teplotu, aby nedošlo k přehřívání interiéru. Oceníte i snižování hluku z okolí.

Pohodlné vjíždění do garáže

Garážová vrata snadno sladíte s okolním prostředím, protože je seženete v mnoha dekorech, velký zájem je hlavně o imitace dřeva a ušlechtilých kovů. Sekční garážová vrata mají svislé otevírání, při němž zajíždějí pod strop garážového prostoru, ale také lze spatřit vyjíždění šikmo pod úhlem na základě sklonu střechy. Oceníte je pro své tepelně-izolační vlastnosti. Jde o velice kompaktní typ, který se hodí do většiny stavebních otvorů. Vyrábějí se na míru, takže se vyřeší vše podle vašich požadavků. Rolovací garážová vrata vám nezaberou místo pod stropem, ale během otevírání se vyrolují do připravené hliníkové schránky.

Posuvné brány oceníte tam, kde by mohlo vadit zúžení šířky průjezdu. Využívají se na místech, kde se parkuje přímo za vjezdem, na pozemky se stoupajícím terénem apod. Křídlové brány naopak potřebují místo pro otevření křídel. Zhotovují se jak jednokřídlové, tak dvoukřídlé brány, dokonce i skládané ze tří nebo čtyř částí. Není problém zhotovit jejich asymetrické dělení.