Koupelna Stavíme - rekonstruujeme

Kamenná umyvadla vévodí moderním koupelnám

Ne náhodou je umyvadlo nejdůležitějším bodem v koupelně. Strávíme zde totiž největší množství času, nejen čištěním zubů, ale i česáním atd. Ať už vyberete sebekrásnější obklady a dlažbu do koupelny, nevhodně zvolené umyvadlo může však výsledný dojem značně pokazit. Proto by byla škoda nevěnovat i jeho výběru trochu více pozornosti.

A jaké jsou současné trendy při zařizování koupelen a výběru sanitárního zařízení?

V jednoduchosti je krása

Všechny moderní koupelny mají jedno společné: jednoduchý design, který klade důraz na čisté linie, které dají vyniknout kvalitním materiálům a propracovaným detailům. Základem je elegantní design a decentní barvy. Populární je zejména béžová, hnědá, šedá, krémová a podobně. Mimo veškerou pozornost však zůstávají nejrůznější ornamenty a dekorace, které působí rušivě. Mezi velice oblíbené patří například mramorové umyvadlo.

Přírodní materiály nikdy nezklamou

S důrazem na eleganci a jednoduchost výsledného vzhledu koupelny úzce souvisí také upřednostňování přírodních materiálů. Současný trend totiž hovoří jasně. Je proto žádoucí volit materiály s jasnou strukturou, která je patrná už na první pohled a také velmi příjemná na dotek. Díky přírodním materiálům i poměrně „sterilní“ koupelna působí rázem mnohem teplejším a útulnějším dojmem, takže přímo vybízí k relaxaci. Na obložení zdí se čím dál častěji používá kámen, nechybí ani obklady a dlažba s poněkud nezvyklým dřevěným dekorem. Nechybí ani dřevěný nábytek a nejrůznější zařizovací předměty v přírodních barvách.

Ve stylově navržené koupelně si dopřejte luxus v podobě kamenného umyvadla. I přes luxusní vzhled se jedná o dostupný model, který splňuje veškeré nároky na moderní a funkčně zařízený interiér.

Výhody kamenného umyvadla

  • Luxusní design: Umyvadlo z kamene si vás v první řadě získá luxusním designem. Jednoduché linie se postarají o nadčasový vzhled, díky němuž bude i za několik let vaše koupelna velmi moderní.
  • Originální provedení: Při volbě umyvadla je však důležité klást důraz nejen na pěkný vzhled, ale také na praktičnost. Vždy si rozmyslete, jestli je umyvadlo dostatečně prostorné, abyste při mytí měli dostatečný komfort.
  • Jedinečný materiál: Prvotřídní materiál příjemný na dotek vynikne právě v kombinaci s nadčasovým designem.
  • Přírodní struktura: Mramor a kámen mají jedinečný vzor, který nejlépe vynikne v kombinaci s elegantním nábytkem a jednoduchými obklady a dlažbou.
  • Snadná údržba: Leštěný kámen i mramor jsou odolné a nenáročné na údržbu. Navíc díky jemnému vzoru na umyvadle nebude vidět každá kapka či flíček od zubní pasty, takže nebudete muset umyvadlo neustále drhnout.

Chystáte se na rekonstrukci koupelny? Také vám učarovala luxusní umyvadla z přírodního kamene?