opravy nebo rekonstrukce střech
Stavíme - rekonstruujeme Úspory a ekologická řešení

Moderní střechy pro rodinné domy

Rodinné domy se proměňují k nepoznání. Už to nejsou pouze obdélníkové domy s červenými střechami. Jsou to domy různých tvarů s velkými prosklenými plochami, dřevěným obložením a zelenými střechami. V tomto článku vám představíme moderní střechy, které modernímu rodinnému domu budou slušet.

Střecha je i designový prvek

Už dávno neplatí, že má střecha pouze ochrannou funkci. Má také výrazný vliv na celkovou funkčnost domu a také jeho vzhled. Nejdůležitější je materiál, který má největší vliv na tyto vlastnosti. Takže pokud se chystáte na opravy nebo rekonstrukce střech, ať už domu nebo třeba garáže, vždy myslete na materiál.

Ať už se jedná o jakýkoliv typ střešní krytiny vždy musí materiál splňovat kritéria jako jsou precizní zpracování, výroba z kvalitních a ověřených materiálů, dlouhá životnost, vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům. Díky těmto kritériím budete mít jistotu, že si vybíráte střešní krytinu, která vám opravdu vydrží desítky let.

Plechové střechy ze Skandinávie

Plechové střechy sice nejsou žádnou novinkou, ale prošly velkou proměnou. Plech tak dosáhl špičkové kvality a vydrží stále stejný několik desítek let, a to bez výrazné údržby.  Plechové střechy sem přišly ze Skandinávie, kde panují drsné přírodní podmínky, a proto vydrží opravdu hodně. Zvládají vichřice, sněhové vánice i prudké deště.

Unikátní vlastnosti plechových střech:

  • trvanlivost
  • vysoká pevnost a houževnatost
  • povrch je sice hladký, ale nešpiní se
  • nenasákavost
  • ocel je ekologicky nezávadná, recyklovatelná
  • šetrná k životnímu prostředí

 

Důležitá je precizní pokládka

Jako u každé střechy je důležitá kvalitní montáž střešní krytiny. Preciznost montáže hraje roli především ve funkčnosti a odolnosti střechy. Pokud se tedy vyberete kvalitní plechovou střechu volte také prověřenou montážní firmu, nejlépe oceněnou certifikátem o proškolení na montáž plechových krytin.

Příroda přímo na střeše

střechy Kdyně

Zelené střechy jsou ideální ekologickým řešením, a to hlavně v přelidněných městech, kde je stále méně zeleně. Zelené střechy zlepšují klima kolem domu, fungují jako filtrace škodlivin a prachu z okolí a poskytují další plochu pro odpočinek.

Zelené střechy se nejčastěji vidí u nízkoenergetických a pasivních domů, kde zlepšují jejich izolační vlastnosti. U rodinných domů s plochými střechami se stávají zelené zahrady pochozími zahradami a terasami.

Zelené střechy vylepšují zvukovou izolaci domu, prodlužují životnost hydroizolace střechy a v neposlední řadě velmi dobře pracují s přívaly při odtoku dešťové vody. Na zelené střechy se také nově mohou získávat dotace a státní příspěvky. Například v rámci programu Nová zelená úsporám.

Za poskytnuté informace děkujeme firmě ANS – STŘECHA s.r.o. – střechy Kdyně.