Venkovní rolety
Bydlení­ je hra Okna, dveře Stavíme - rekonstruujeme

Venkovní rolety – vkusný doplněk i úkryt před sluncem

Zejména v měsících, kdy slunce svítí od samého rána a zapadá až v pozdních hodinách, se vyplatí investovat do kvalitního stínění. Pro většinu bytových jednotek to znamená pořídit žaluzie, chcete-li vyniknout něčím moderním, zajímavým a zároveň velmi vkusným, vsaďte raději na rolety. Oproti žaluziím mají mnoho výhod, a to od samotné údržby, přes ovládání až po výsledný efekt.

Jak to funguje?

Jestliže zvažujete rolety pro svou novostavbu, máte možnost instalovat venkovní rolety přímo pod omítku. Rolety tak zajíždějí do schovaného kastlíku, což působí čistým a nadčasovým dojmem. Jejich ovládání je přitom tak snadné! Stínění se ovládá elektricky či mechanicky, jednoduše si tak navolíte, zda chcete roletu stáhnout úplně, do poloviny tak, jak vám právě slunce svítí do oken či jen kousek. S roletami je možné i úplné stínění. Venkovní roleta kromě toho, že slibuje spolehlivou ochranu vůči přehříváním interiéru v létě, v zimě funguje též jako výborná tepelná izolace a může vám uspořit nemalé peníze za vytápění či klimatizaci. Pro mnoho majitelů rodinných domů jsou venkovní rolety ceny přijatelné a investují do nich, protože zvyšují jejich pocit zabezpečení a zamezí vloupání i nechtěným pohledům sousedů. Zoufat si ale nemusíte ani v případě, že nemáte novostavbu, nýbrž starší domek, který revitalizujete a chcete mu dopřát moderní vizáž. Pak se nabízí venkovní rolety před okno s podhledovým kastlíkem, který může být barevně sladěný s okny a jednoduše tak splynout.

Populární rolety pro pergoly a terasy

Stále častěji poptávaná je venkovní roleta do pergoly. Máte altánek, pergolu či snad zimní zahradu, kam rádi s rodinou a přáteli usedáte, ale jaksi vám stále chybí kousek soukromí? Instalace moderních rolet vám slibuje větší využití venkovních prostor a také jistou ochranu před sluncem, silným větrem a samozřejmě i deštěm. Zapomeňte na slunečníky, na nevkusné stínící plachty s nízkou životností a investujte do svého pohodlí, potažmo nemovitosti. Uvidíte, že jednoduchost a perfektní funkčnost rolet si oblíbíte.