Bydlení­ je hra

Výměna oken se vždy vyplatí

Připadá vám divné měnit okna, když se ještě nerozbila a ven také dobře vidíte? Věřte tomu, že vám přinesou i jiné výhody, které oceníte jak v rodinných domech, tak na chatách, chalupách, ale i v dalších typech nemovitostí.

Výhody oken z různých materiálů

V současné době se setkáte s mnoha typy oken zhotovených z různých materiálů. Před rekonstrukcí nebo úplně novou stavbou se rozhodněte, jaká vám budou nejvíce vyhovovat pro váš celkový design domu. Rozhodně nejde jen o dobrý výhled ven, díky oknům si zajistíte mnohem lepší izolaci. Každý rád přivítá milou zprávu, že tímto způsobem přijde k dobrým tepelným úsporám. Již poměrně rozšířená plastová okna také fungují jako zvuková izolace. V místnosti si ihned všimnete, jak se vás přestaly týkat nepříjemné a hodně hlasité zvuky zvenčí. Dokonce i silný déšť dopadá na okenní skla velmi tlumeně a nijak vás nebude rušit. Pokud sníte o luxusním vzhledu, zvolte hliníková okna, která vyhoví i zcela náročným požadavkům. K jejich dalším přednostem se řadí vyšší mechanická pevnost a odolnost. Efektivně poslouží u všech druhů staveb, dají se instalovat do zimní zahrady, zádveří, do světlíků, průmyslových a administrativních budov.  

Klasické dřevo nikdy nezklame

Na přírodní materiály se spolehněte kdykoliv, protože zatím nikdy úplně nevyšly z módy. Dřevěná okna kombinují přírodní vzhled s účinnou silnou izolací. Jednoduše se ovládají, k výrobě se používá české dřevo a moření nechybí ani v místech uzavřených spojů. Z klasiky potěší špaletová okna, která vyniknou zejména na historických budovách. Dvojsklo je zabudované ve vnějším ze dvou oken ve špaletě, čímž se tepelně izoluje. Křídla mají kvalitní utěsnění, aby se tlumilo šíření zvuku. Na kvalitní osazení se využívají různé druhy skel – protisluneční, protihlukové, bezpečnostní a ornamentální.