Lité podlahy
Bydlení­ je hra Podlahy Stavíme - rekonstruujeme Vytápění

Anhydritové podlahy: Ideální řešení pro podlahové topení

Ještě před několika lety býval nejčastější podlahou beton. Vývoj se však nezastavil ani v této oblasti a dnes je doba podlah anhydritových, které disponují mnohými výhodami, jež cementové potěry předčí. Které to jsou a proč je výhodnější si do domu pořídit anhydritovou podlahu?

Samonivelační potěr

Důležitým hlediskem při stavbě domu nebo rekonstrukci bytu bývá cena práce. Zákazník zaplatí za anhydritovou podlahu méně, než kdyby se rozhodl pro beton. A ten rozdíl je opravdu hodně velký. Přitom chce-li topit podlahovým topením, pak samonivelační potěr je přímo ideálním řešením. Lité podlahy disponují skvělou tepelnou vodivostí, rychle a velmi dobře se prohřívají. A podlahové topení bývá v současné době velmi oblíbeným způsobem topení, pro něž betonová podlaha kvůli nižší hutnosti není vhodná. Navíc díky své tekutosti se anhydritová směs dostane do všech skulinek okolo potrubí podlahové topení, a zajistí tak rovnoměrnou vodivost tepla.

Rychlá pokládka

Výroba lité podlahy je rychlá. Na dotaz zákazníků, jak dlouho bude trvat, než v celém domě budou anhydritové podlahy, realizační firma obvykle odpoví, že během jednoho dne by to měla zvládnout. Není bez zajímavosti, že již druhý den se dá po takové podlaze chodit. A když se počká další čtyři dny, lze podlahu i zatížit. Právě takto rychlá pokládka je velkou předností samonivelačních potěrů.

Čistá práce a výborné mechanické vlastnosti

Další nespornou výhodou těchto typů podlah je čistota při práci, při níž se nepráší. Využít je možné buď autodomíchávač z nejbližší betonárny, nebo mobilní výrobní zařízení, které anhydritovou směs vyrobí přímo na místě, kde se bude aplikovat. Anhydritové podlahy nepotřebují výztuže, jako jsou dráty a podobné materiály, jež jsou nutné u cementových podlah. Rozlitím směsi se přitom vytvoří hladký povrch, ve kterém nevznikají trhlinky.