Hliníková okna
Okna, dveře

Dodejte svému bydlení přirozené světlo pomocí oken a světlovodů

Často si stěžujeme na nedostatek přirozeného světla. V práci, kanceláři, ale také ve svých domovech musíme i přes den využívat umělé osvětlení, které ale není přirozené lidskému oku. Pokud rekonstruujete nebo stavíte dům, volte dostatečně velká hliníková okna a zamyslete také nad světlovody, které mohou přinést přirozené světlo i do velmi tmavých částí domu.

Hliníková versus plastová okna

Proč doporučujeme hliníková okna? Můžete namítnout, že plastová jsou levnější a v současné době hojně používaná. To je sice pravda, ale cena jde v tomto případě ruku v ruce s kvalitou. Na rozdíl od těch plastových jsou hliníková okna téměř bezúdržbová, jejich povrch se nemusí obnovovat a po celou dobu své životnosti si zachovávají svůj původní vzhled. Navíc z jiných než hliníkových oken nemůžete vyrobit okna atypická nebo nadrozměrná. Stejné výhody mají také hliníkové dveře.

Výroba hliníkových oken využívá hliníkové systémové profily. Až si budete vybírat firmu, která vám bude okna vyrábět, zaměřte se také na to, od jakých výrobců profily pochází.

Světlovody přivedou přirozené světlo tam, kde byste ho nečekali

Potřebujete dodat více přirozeného světla do tmavých místností vašeho domu, kam nemůžete umístit klasická okna? Než se rozhodnete pro umělé osvětlení, zvažte možnost takzvaných světlovodů. O co přesně jde a jaké jsou hlavní výhody?

Světlovody přináší přirozené venkovní světlo do vnitřních prostor, a to i do takových, kam není možné zabudovat střešní světlíky, klasická nebo střešní okna. Jedná se o systém potrubí, který na střeše ústí plastovou kopulí. Světlo je rozptylováno difuzorem do všech částí osvětlené místnosti.

Výrobou hliníkových oken, dveří, střešních světlíků, světlovodů ale také zařízení pro odvětrávání budov ZOKTZOTK se zabývá česká společnost PRUNIWERK.