hliníkové dveře
Okna, dveře Staví­me Stavíme - rekonstruujeme

Hliníková okna a dveře: Kvalitní výrobky s dlouhou životností a luxusním vzhledem

Při stavbě nového domu i rekonstrukci toho stávajícího je jednou z důležitých věcí výběr vhodného materiálu na okna. Do popředí se v současné době staví především hliník. Jaké vlastnosti nabízí a proč si pořídit okna právě z něho?

Hliníková okna nabízejí reprezentativní vzhled

Okna mají ve fasádě podstatnou roli, a to nejen ryze praktickou, kdy přivádějí světlo dovnitř domu, ale také estetickou. Měla by dobře vypadat, aby byl dojem ze stavby co nejlepší. Pochopitelně také záleží na užitných vlastnostech materiálu, z něhož jsou vyrobené. Hliníková okna jsou stále oblíbenější. Je to dáno jejich dlouhou životností a také tím, že jsou vlastně bezúdržbová. Zatímco okna ze dřeva je třeba pravidelně opatřovat nátěrem, ta z hliníku toto nevyžadují. Kromě toho nabízejí vysokou vzduchovou a zvukovou izolaci, takže se hodí i do moderních pasivních domů. Jsou odolná vůči požáru, tvarově stálá a zabraňují kondenzaci vody.

Hliníkové dveře jsou bezpečné

Vedle oken z hliníku je možné také pořídit hliníkové dveře, jež disponují podobnými vlastnostmi. Jsou prakticky nezničitelné, dobře vypadají a jsou nadstandardně bezpečné. Toto všechno z nich dělá jedničku na trhu. Mají ale jednu nevýhodu, pro někoho možná dost podstatnou – jsou poměrně drahé. Pokud ale člověk přemýšlí ekonomicky, ví, že se mu do nich vložená investice vrátí v dlouhé životnosti. Hliníkové dveře jsou totiž výrobkem pro celou generaci.

Hliníkové systémy od firmy PRUNIWERK

Aby hliníková okna a dveře splňovaly ty nejnáročnější požadavky architektů či koncových uživatelů, měly by být vyrobené z kvalitních profilů. Společnost PRUNIWERK vsadila na německou a polskou kvalitu a její hliníkové systémy odpovídají platným evropským normám a předpisům. Zákazníci si proto mohou být jisti, že se k nim dostane produkt, který jim bude sloužit dlouhou dobu.