Hobby

Zkoušečky Fluke si poradí i bez přímého elektrického kontaktu

Zajímá vás, jak zvýšit bezpečnost práce v náročných provozech? Pak by vám neměly uniknout inovované zkoušečky napětí, proudu a kmitočtu značky Fluke opatřené technologií FieldSense, jež vše výše uvedené zvládnou zcela bez elektrického kontaktu!

Jde o docela novou generaci zkoušeček napětí, určenou speciálně pro náročné provozy. Přístroje s označením T6-600 a T6-1000 (upgrade dříve používaných T5-600, T5-1000) používají tzv. otevřený klešťový obvod s technologií FieldSense, umožňující měření napětí až do hodnoty 1000 V stř/ss. (verze T6-1000 ), nebo 600 V stř./ss (T6-600) zcela bez kontaktů používaných měřicích kabelů s živým napětím.

Laicky řečeno: vodiče můžete nechat na místě, a přesto získáte přesné a rychlé výsledky. Dalším efektním bezpečnostním prvkem je i současné zobrazení napětí a proudu (u verze T6-1000) na přehledném displeji. Celý postup je tedy také rychlejší a jednodušší.

Vyberte si, jak chcete měřit

Přesnost zkoušečky napětí FLUKE při uvedené metodě se pohybuje okolo ± 3% + 3 digity, což je pro běžnou kontrolu zcela postačující. Pokud budete potřebovat výsledky přesnější, jednoduše použijte starý dobrý standardní způsob měření napětí pomocí měřicích vodičů, jež je u všech nových modelů zkoušeček FLUKE samozřejmě i nadále zachován. Nemusíte u sebe tedy nosit dva přístroje, stačí odejmout hroty a měřit tak, jak jste zvyklí.

Přístroje spadají do bezpečnostní kategorie CAT IV/600V, CAT II/1000 V a lze je použít ve velmi širokém teplotním rozmezí (od -10 °C do +50°C ). Oceníte i baterie typu AA( IRC LR6) modifikované na velmi dlouhý provoz – 360 standardních hodin nebo 200 hodin s technologií FieldSense. Více informací se dozvíte na stránkách https://www.ghvtrading.cz, stačí si projít nabídku nebo kontaktovat vyškolené pracovníky přes telefon nebo e-mail.