Hobby

Vyšívání

Tradiční ruční práce, jako je vyšívání, paličkování, výroba krajek, pletení a háčkování, mají svůj smysl i v dnešním světě. Nejenom proto, že je to smysluplné využití volného času, ale i proto, že hotové výrobky dokáží velmi pěkně zvelebit domov. Navíc nic není přece tak hezké, jako když člověk něco sám vyrobí.  V tomto duchu bychom samozřejmě mohli pokračovat a přemýšlet i nad tím, zda vyšívání nevyužijeme jako náplň našeho volného času.

Vyšívání není pouze vytvoření monogramu na kapesníčku či vyšívání povlečení do výbavy. Výšivka má velice široké uplatnění. Navíc lze zapojit svou vlastní fantazii. Vhodně zvolené drobné výšivky na ručnících a osuškách, např. s motivy mořského světa, dovedou oživit koupelnu k nepoznání. Stejnou rukodělnou činností lze vylepšit i kuchyňskou utěrku, chňapku, zástěru a další věci. Pomocí výšivek lze však vytvořit i neobvyklé přání k narozeninám, jmenovky na dárky, pouzdro na mobil, obal na oblíbenou knížku atd. Je toho opravdu hodně. Vyšíváním lze vytvořit i pěkný obraz do obývacího pokoje či ložnice.

A kde se lze tomuto umění naučit? Třeba od dobré duše, která již některou techniku vyšívání ovládá, nebo na speciálním kurzu či si vystačit sama a coby samouk se základy naučit se podle „chytré“ knížky s tematikou vyšívání či vyhledat potřebné informace na internetu. Chce to jen trpělivost a chuť něco vytvořit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.