realitní kancelář
Reality

Zdlouhavý prodej nemovitosti? Možná děláte tyto chyby!

Prodáváte váš byt, dům nebo jinou nemovitost, jenže se vám stále nedaří najít vhodného kupce, který by ji koupil za vámi požadovanou cenu? Už nevíte, jak více podpořit prodej nemovitosti a rádi byste slyšeli efektivní rady, jak prodej urychlit? Nedělejte tyto zbytečné chyby!

1. Nevhodná cenová nabídka

Nejčastějším důvodem, proč se nemovitosti prodávají dlouho, je nevhodné určení ceny bytu, domu nebo jiné nemovitosti. Pokud nabídnete cenu nízkou, přijdete o část možného zisku, a to jistě nechcete. Jestliže však cenu nasadíte příliš vysoko, zájemci si vyberou cenově přijatelnější nabídku. Uvidí-li zájemci o nemovitost, že se byt či dům neustále zlevňuje, začnou mít podezření. Cenu si proto dopředu velmi dobře promyslete a během prodeje ji neměňte! Prodat nemovitost by vám pak mohlo trvat celou věčnost.

2. Špatná propagace nemovitosti

Nevhodně uvedené informace, špatně vyfocený interiér či exteriér nemovitosti, nebo neúplný popis nemovitosti. To vše jsou špatné kroky k propagaci vašeho bytu nebo domu, který byste chtěli rychle prodat. Soustřeďte se na to, abyste v popisu nemovitosti vypíchli její přednosti, aby fotografie obsahovaly hezky nasvícené a dokonale uklizené prostory a aby inzerce nemovitosti obsahovala vše, na co by mohli případní zájemci zeptat!

3. Na vlastní pěst

Pokud prodáváte nemovitost a nemáte s touto činností dostatek zkušeností, mohli byste se velmi snadno napálit. Může se vám stát, že špatně nastavíte cenu, zvolíte špatný popis nemovitosti, přiložíte nevhodné fotografie, nepohlídáte si správné dokumenty, které musí prodej bytu či domu doprovázet nebo zájemcům nebudete umět nabídnout a ukázat to, o co mají zájem. Při nedostatku zkušeností s podejem nemovitostí se proto vždy spoléhejte na kvalitní realitní kancelář, která vám s prodejem pomůže, nabídne služby zkušeného realitního makléře a postará se, aby prodej nemovitosti proběhl rychle a ke spokojenosti všech zúčastněných.

Věnujte prodeji své nemovitosti dostatek času již od samotného začátku. Férový přístup zájemci ocení!