Zahrada

Zastřešení venkovních bazénů prodlouží koupací sezónu

Bazén je na zahradě u rodinného domu příjemným zpestřením horkých letních dnů. V našich končinách je možné se koupat kvůli panujícím klimatickým podmínkách zhruba od května do října. Záleží pochopitelně na mnoha okolnostech, mezi něž patří i teplota vody. Tu je možné si nechat ohřívat pomocí solárních panelů. Zcela určitě doporučují odborníci zastřešení bazénů. Cena je příznivá.

Vybíráme zahradní bazén

V současné době může mít bazén na své zahradě prakticky každý, kdo chce. Na výběr je hned několik možností. Lze si pořídit bazén zcela zapuštěný v půdě, polozapuštěný i nadzemní. Rozdíl mezi nimi je v ceně a v estetickém hledisku. Zcela zapuštěný bazén je nejdražší variantou, ale také nejhezčí. Pokud vaše rodinné finance nejsou na vybudování takového bazénu nastavené, můžete volit nejlevnější nadzemní bazén. I ten udělá v létě dobrou službu.

Proč je výhodné nechat bazén zastřešit

Trvalé zastřešení bazénu přináší užitek v podobě prodloužení koupací sezóny. Je rozdíl mezi průměrnou dobou koupání v nezastřešeném bazénu v délce 71 dní a průměrnou délkou koupání 167 dní v bazénu se střechou. Z tohoto hlediska se zastřešení rozhodně vyplatí. Vedle toho střecha dokáže vodu v bazéně ohřívat, pokud svítí slunce, čímž se sníží účet za energie spotřebované při vytápění. Zároveň střecha brání většímu úniku tepla v noci a v chladnějších dnech. Ne méně důležitá je ochrana před pádem dětí a domácích mazlíčků do bazénu.

Kde nechat bazén zastřešit

Při volbě vhodného zastřešení bazénu je třeba zohlednit kromě použitého materiálu také příslušenství. Jedná se hlavně o vstup do bazénu, pojezdové dráhy pro posuv zastřešení, povrchovou úpravu konstrukce. Zde se nabízí využití zkušeností českého výrobce, jehož nabídku uvidíte na webových stránkách www.rentmil.cz. Vybírat si můžete mezi bočními nebo čelními odsuvnými dveřmi nebo mezi standardními či pochozími kolejnicemi. Jako výplň zastřešení lze použít dutinkový polykarbonát, případně plný kompaktní polykarbonát.