Reality

Rodinné domy na klíč jsou vhodným řešením bytové otázky

Češi velice rádi bydlí ve svém. Proto tolik mladých lidí si pořizuje své vlastní bydlení na hypotéku. Jedni to řeší nákupem prostorného bytu, jiní kupují starší rodinný dům a opraví si ho. Další možností je nechat si dům postavit na klíč, což ocení každý, kdo chce přijít již k hotovému a mít s tím co nejméně starostí. Většinu záležitostí ohledně výstavby rodinnému domu totiž zajišťuje jeho dodavatel, tedy stavební firma, která dům postaví.

Pro koho se hodí rodinný dům na klíč

S výstavbou rodinného domu je spojena spousta záležitostí a ne každý se v nich orientuje, případně na jejich vyřizování nemá dostatek času. Právě pro takové zájemce jsou tu stavby na klíč. Jedná se o pohodlné řešení, kdy nový majitel nemovitosti k ní přijde již jako k hotovému dílu. Výhodou spolupráce s profesionální stavební firmou je také to, že její odborníci jsou schopni poradit, jaký dům si vybrat a jaký materiál použít. Poradí také s výběrem pojištění stavby, případně pak nemovitosti.

Jakou stavební firmu si zvolit

Při volbě vhodného dodavatele je třeba brát v úvahu i její zkušenosti, dobu působení na trhu a její reference. DSP Domažlický stavební podnik je na trhu již čtvrt století a za tu dobu nasbíral hromadu zkušeností. Ty zúročuje při své práci, kam patří také rekonstrukce rodinných domů na klíč. I v tomto případě přenechá jeho majitel vše na firmě, která na základě sjednaných požadavků a vypracovaných plánů provede dílo a to pak již hotové předá majiteli.

Rodinný dům na klíč, nebo svépomocí

Pro stavbu rodinného domu svépomocí se rozhodne nejspíš ten, kdo chce ušetřit finance a zároveň se nebojí stavebních prací, protože s nimi má zkušenosti. V minulosti se velmi často tímto způsobem domy stavěly. V současné době ovšem řada lidí přivítá, když nebude mít se stavbou žádné starosti. Rodinný dům na klíč je praktická služba, kterou využívá stále více zájemců o vlastní bydlení.