Udělej si sám

Domek na stromě

Domek pro děti umístěný v zahradě známe všichni z amerických seriálů. Namátkou jmenujme jen Barta Simpsona z oblíbeného animovaného seriálu, jemuž se domek na stromě stává útočištěm pro různé pletichy s kamarády, kdy si zde tvoříme jakýsi byt. Ačkoli se to mnohým z nás může zdát jako importovaný nesmysl ze zahraničí, není to zase tak špatný nápad. Vždyť vzpomeneme-li si na dětství, lehce se nám vybaví, jak nás bavilo stavět si nejrůznější provizorní stany a bunkry a ukrývat se v nich před okolním světem. Pohlédneme-li na domek na stromě prizmatem našich vzpomínek, musí nám být jasné, že děti z něho budou určitě nadšené.

Přitom jeho stavba může být docela zábava i pro rodiče. Potěšující také je, že to nemusí stát příliš mnoho financí. Pěkné domky na stromě se dají vytvořit i ze starých prken a jiného „odpadu“, kterého se najde všude víc než dost. Nejdůležitější je vybrat vhodný strom, do jehož koruny bude domek umístěn. Jeho výstavba není vůbec nijak obtížná, řekneme-li to nadneseně, je to jako byste stavěli větší ptačí budku. To, že budou děti pomáhat, by mělo být samozřejmostí. Hlavní je vytvořit správný plán stavby. Pokud si však na něco takového sami netroufáte, není problém si pozvat řemeslníky, kteří všechnu práci udělají za vás. Jen to vyjde poněkud dráž. Naštěstí pozemky jistě máme, pokud ne, dají se lehce sehnat.

Domek na stromě se tak může stát rodinným útočištěm nejen pro děti, ale i pro dospělé. Vždyť se zde mohou rodiče ukrýt před svými dětmi, nemusí to být vždy jen naopak. Ať už se tedy pro tuto vychytávku rozhodnete, či nikoliv, pamatujte si, že bychom nikdy neměli přestat býti dětmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.