bytový designér
Bydlení­ je hra Bytové dekorace

Vyplatí se bytový designér?

Máte pocit, že vašemu domovu k dokonalosti a útulné atmosféře pořád něco chybí? Můžete trávit hodiny ve vodách online prostoru či ležet v časopisech o bydlení, ale i tak to nemusí stále být úplně ono. Co si takhle nechat poradit od odborníka na krásné interiéry? Vyplatí se to vůbec nebo jde jen o službu pro horních deset tisíc?

Krásný interiér je někdy věda

Většina z nás má pocit, že se narodila s výjimečně vytříbeným citem pro estetiku a smyslem pro krásu. I to je důvod proč tolik z nás žije v iluzi, že vytvořit krásný, stylový a vkusný interiér je něco, co zabere maximálně jedno odpoledne a hlavně nevyžaduje rady žádných rádoby odborníků. Má to ovšem víc než jedno velké ale. Za prvé – skutečně dobrým vkusem může chlubit jen velmi málo lidí. Za druhé – každý prostor je jiný a sluší mu trochu něco jiného. Má jiné dispozice i světelné podmínky – a jeho správné zařízení vyžaduje cit pro vnímání jeho slabin i silných stránek.A to už by mohl být u většiny problém, že?

Víc než znalec trendů

Možná si myslíte, že takový bytový designér je jen obyčejný nadšenec do interiérového designu a maximálně znalec aktuálních trendů, který si za své služby účtuje poměrně vysoké částky. Pravda je ale trochu jinde. Bytoví designéři jsou skutečnými specialisty na to, jak z každého prostoru dostat to nejlepší a dodat mu nejen styl, ale i unikátní atmosféru. A k tomu je potřeba víc, než jen mít trendy dokonale v malíku.

Dokonalé navnímání prostoru, vytříbené kombinování materiálů, dekorů i barev. Designéři jsou vám schopni poradit nejen v oblasti vzhledu, ale umí se podívat na potenciální možnosti prostoru a navrhnout, jak jej lépe a prakticky využít. Potřebujete navrhnout úložný prostor v malém bytě, zařídit pokoj pro více dětí různého věku, vymyslet jak prakticky a stylově vybavit atypické prostory? V tomhle všem se můžete obrátit na interiérového designéra.

Rady za ceny pro každého

No ale co ta cena, že? Jako každá jiná služba, tak i služba bytového návrháře něco stojí. Rozhodně se ovšem nejedná o tak závratné částky, aby to váš rodinný rozpočet položilo na lopatky. Designéři jsou zvyklí pracovat s různými rozpočty, proto i když si nemůžete dovolit neomezený rozpočet, investice se vyplatí. Vše se vám vrátí v perfektně vyladěném a originálně zařízeném bydlení, kontaktu na zručné řemeslníky a skutečně kvalitním vybavení. Pokud nechcete využít kompletní služby designéra, obrátit se na něj můžete i jen kvůli konzultaci a pomoci s výběrem doplňků a vybavení.

Tak neváhejte ani vteřinu, najděte si nejbližší interiérové studio či bytového designéra a udělejte první krok k bydlení snů!